Trest pre Maďarov za budapeštiansky zápas proti Slovákom, proti Azerbajdžanu smú do hľadiska iba deti

Slovensko - Maďarsko (kvalifikácia o Euro 2020), Slovensko - Maďarsko (kvalifikácia o Euro 2020), Juraj Kucka
Slovenský futbalista Juraj Kucka v súboji s Maďarmi počas zápasu E-skupiny kvalifikácie o postup na ME 2020. Budapešť (Groupama Arena), 9. september 2019. Foto: Tamas Kovacs/MTI via AP.

Maďarská futbalová reprezentácia odohrá najbližší domáci zápas v kvalifikácii o postup na ME 2020 proti výberu Azerbajdžanu pred prázdnymi tribúnami.

Taký je verdikt Európskej futbalovej únie (UEFA) za správanie priaznivcov Maďarska v budapeštianskom súboji proti Slovákom z prvej polovice septembra.

Za previnenie maďarských fanúšikov dostanú pokutu

Na základe správy delegáta napriek upozorneniam zo strany národnej federácie či prosbám od hráčov sa maďarskí fanúšikovia prezentovali opakovanými „rasistickými a nenávistnými“ pokrikmi na adresu Slovákov, ktorý napokon zvíťazili 2:1.

UEFA sa rozhodla pristúpiť k uzavretiu štadióna, ku ktorému „pribalila“ aj pokutu 60-tisíc eur, pretože za ostatných päť rokov nejde o prvé, ale opakované previnenie Maďarov.

Na duel proti Azerbajdžanu pustia len deti

Maďarský futbalový zväz (MLSZ) na svojom oficiálnom webe informoval, že na októbrový duel proti Azerbajdžanu umožní vstup deťom do 14 rokov.

Pravidlá to umožňujú a vo štvrtok to využil Slovan Bratislava v Európskej lige, ktoré k triumfu nad tureckým Besiktasom Istanbul 4:2 dotlačilo takmer 6-tisíc detí na tribúnach Tehelného poľa.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom