Trestné stíhanie Szabóa nemá vplyv na chod inšpekcie, Mikulec poverí vedením úradu dočasného šéfa

VLÁDA: Rokovanie 15. schôdze
Minister vnútra SR Roman Mikulec. Foto: SITA/Alexandra Čunderlíková

Trestné stíhanie riaditeľa Úradu Inšpekčnej služby Ministerstva vnútra SR Adriána Szabóa nemá vplyv na chod inštitúcie. Ako v stredu 9. júna po rokovaní vlády povedal minister vnútra Roman Mikulec (OĽaNO), ubezpečili ho o tom riaditelia jednotlivých odborov inšpekcie.

Minister zároveň povedal, že vedením inšpekcie poverí dočasného šéfa a pokiaľ parlamentný brannobezpečnostný výbor odobrí odvolanie Adriána Szabóa, na jeho miesto bude vyhlásené výberové konanie.

Vláda návrh na odvolanie schválila

„Aj ja sa potrebujem stretnúť s tým človekom a sa porozprávať. Keďže je to takto narýchlo, nechcem zatiaľ hovoriť, kto to je,“ povedal o prípadom dočasnom šéfovi inšpekcie.

Vláda v stredu schválila návrh na odvolanie obvineného riaditeľa Úradu inšpekčnej služby Adriána Szabóa Návrh na odvolanie vláda predloží na prerokovanie Výboru Národnej rady Slovenskej republiky pre obranu a bezpečnosť.

Elektronika ako úplatok

Ak výbor aspoň trojpätinovou väčšinou hlasov všetkých členov odporučí jeho Treodvolanie, vláda riaditeľa Úradu inšpekčnej služby z funkcie odvolá.

Riaditeľa Úradu inšpekčnej služby Adriána Szabóa polícia zadržala vo štvrtok 3. júna v súvislosti s obvinením z trestného činu zneužívania právomoci verejného činiteľa a korupčnú trestnú činnosť. Tá mala spočívať v prijatí spotrebnej elektroniky a finančnej hotovosti, minimálne 20-tisíc eur. V danej veci sú celkovo obvinené tri osoby, okrem Adriána Szabóa aj bývalí policajti Bernard S. a Marián K.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Adrián SzabóRoman Mikulec
Firmy a inštitúcie Úrad inšpekčnej služby Ministerstva vnútra SR