Košice vyhrali šláger Tipsport ligy, Detva zaskočila majstra a „vlci“ uspeli vo Zvolene

Tipsport
Zápas 43. kola Tipsport ligy medzi Košicami a Nitrou, Košice, 4. februára 2018 Foto: SITA/Ivan Fleischer

KOŠICE 4. februára (WebNoviny.sk) – Nedeľný šláger 43. kola najvyššej slovenskej hokejovej súťaže Tipsport priniesol víťazstvo pre tím spod Zobora, ale aj pre „vojakov“.

Hráči Nitry presvedčivo zvíťazili na ľade Košíc. Už v prvej tretine si vypracoval tím spod Zobora bezpečný náskok a keď Michal Krištof v 18. min zvýšil na 3:0, nahradil Vladislava Habala v bránke košického tímu Joakim Lundström.

Ani návšteva 4402 divákov nedotlačila „oceliarov“ k obratu. Peter Boltun v 23. min síce znížil na 1:3, o minútu neskôr však Cody Bradley kontroval a Nitra si už zvyšok stretnutia postrážila. Napokon porazili Košice 5:2.

Liptáci nestačili na Poprad

Na ľade Nových Zámkov sa odohral zápas proti Dukle Trenčín. „Vojaci“ sa dostali do vedenia už v 2. min, keď prvý útok Trenčína vyšachoval obranu hostí a olympionik Peter Ölvecký skóroval.

Druhý a zároveň posledný gól pridal Juraj Bezúch, ktorý sa pred brankárom Samuelom Barošom ocitol úplne sám. Trenčín zvíťazil v treťom stretnutí v sérii nad Novými Zámkami 2:0. Novozámčania si pripísali tretiu prehru v rade.

HK Orange „20“ 20 3 0 1 1 2 13 38:87 14

Poznámka: počet zápasov, výhry – 3 body, výhry po predĺžení – 2 body, výhry po samostatných nájazdoch – 2 body, prehry po predĺžení – 1 bod, prehry po samostatných nájazdoch – 1 bod, prehry – 0 bodov, skóre, body.

HK Poprad sa podarilo zvíťaziť v Liptovskom Mikuláši. Skóre zápasu otvorili v prvej tretine hostia – presadil sa Matúš Paločko. V druhom dejstve „kamzíci“ udreli opäť zásluhou Jindřicha Abdula.

V záverečnej tretej časti síce zdramatizoval vývoj duelu Martin Kriška, ale v 56. minúte Samuel Mlynarovič zmaril nádeje Liptákov na bodový zisk. Poprad triumfoval prvýkrát po piatich nezdaroch a nad Liptovským Mikulášom vyhral 3:1.

Detve „ide karta“

V tabuľke posledný tím slovenskej hokejovej Tipsport ligy HC 07 Orin Detva doma zaskočil víťazstvom Banskú Bystricu. Úradujúci majster síce viedol po prvej tretine 3:2, nezvládol však zvyšok duelu. Najprv v druhom dejstve vyrovnal z trestného strieľania Martin Belluš.

Priebežný obrat zaobstaral Ladislav Ščurko. V tretej tretine dvakrát zdramatizoval duel Guillaume Asselin – najprv odpovedal na gól Rastislava Gašpara a v závere aj na presný zásah Davida Videlku. Detve sa po zmene na trénerskom poste darí, zvíťazila štvrtýkrát po sebe, tentokrát nad Banskou Bystricou tesne 6:5.

Hokejisti Žiliny triumfovali nad domácim tímom Zvolena 2:1 až po sam. nájazdoch. Oba góly stretnutia padli v prvej tretine v rozmedzí 139 sekúnd.

Najskôr poslal Zvolenčanov do vedenia Nicholas Ross, na jeho zásah však odpovedal Marek Tvrdoň. O druhom bode pre „vlkov“ rozhodol až v nájazdovej „lotérii“ žilinský útočník Tomáš Pospíšil. Zvolen absolvoval už tretie predĺženie po sebe, druhýkrát v rade neuspel.

Tipsport liga 2017/2018 – 43. kolo

• nedeľa

HC Košice – HK Nitra 2:5 (0:3, 1:1, 1:1)
Góly: 23. Boltun (Miklík, E. Šedivý), 57. Pacan (L. Nagy, Koch) – 9. Csányi (J. Šiška), 13. Blackwater (J. Milam, Kovacs), 18. Krištof (M. Paulovič, Mezei), 24. Bradley (J. Ručkay, M. Versteeg), 41. Kovacs (J. Milam)
Vylúčení: 2:4 na 2 min, navyše Pulli (Košice) 10 min za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Stano, Kubuš – Výleta, M. Smrek, 4402 divákov

Košice: Habal (18. Lundström) – E. Šedivý, B. Kessel, Pulli, Koch, Ovčačík, Michalčin – L. Nagy, Pacan, Miklík – Šoltés, Hovorka, Koyš – Jenčík, Boltun, T. Klíma – Š. Petráš, Vrábeľ, Hričina – Martin Novotný
Nitra: Lawson – T. Milam, Mezei, J. Milam, Ordzovenský, M. Versteeg, Rýgl, Korím – H. Ručkay, Krištof, M. Paulovič – Kovacs, M. Slovák, Blackwater – Macík, Bradley, J. Ručkay – Rzavský, J. Šiška, Csányi – Miroslav Pupák

HC Nové Zámky – HK Dukla Trenčín 0:2 (0:1, 0:1, 0:0)
Góly: 2. Ölvecký (Bezúch, Radivojevič), 38. Bezúch (Ölvecký)
Vylúčení: 1:4 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Müllner, Goga – Šefčík, J. Tvrdoň, 867 divákov

Nové Zámky: Baroš – Husák, Salija, M. Novák, Plášil, Kuzma, M. Jass – R. Varga, Š. Novotný, Škoda – Hřebejk, Šimun, Zbořil – T. Šille, L. Jurík, Fábry – Saulietis, Ondrušek, Lorraine – Dominik Rehák
Trenčín: M. Valent – Starosta, Bačík, Frühauf, Cebák, Holenda, Bohunický, L. Romančík – Radivojevič, Ölvecký, Bezúch – Peter Sojčík, Sádecký, T. Varga – Mikula, Dlouhý, Hecl – J. Švec, Pardavý, D. Hudec – Deveaux

MHk 32 Liptovský Mikuláš – HK Poprad 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)
Góly: 43. Kriška (Lištiak, M. Sukeľ) – 7. Matúš Paločko (Ježek, Heizer), 31. Abdul (Matej Paločko), 56. Mlynarovič (Svitana)
Vylúčení: 2:3 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Orolin, Kalina – Gajan, Gavalier, 850 divákov

Liptovský Mikuláš: Hollý – Nemec, Gründling, M. Bača, J. Tabaček, Nádašdi, Mezovský, Moravčík – Rudolf Huna, Piatka, Števuliak – B. Rapáč, Paukovček, J. Sukeľ – Kriška, M. Sukeľ, Lištiak – A. Laco, Uhrík
Poprad: Corbeil – König, D. Brejčák, Petran, Ježek, Dinda, Fabian, McDowell, Davydov – Štrauch, Mlynarovič, Svitana – Buc, Heizer, Matúš Paločko – Abdul, Matej Paločko, D. Bondra – Vašaš, Kundrik, Hvila

HC 07 Orin Detva – HC ‘05 iClinic Banská Bystrica 6:5 (2:3, 2:0, 2:2)
Góly: 6. Róth (Andrisík, Martin Chovan), 9. Belluš (Martin Chovan, Sládok), 28. Belluš (z tr. strieľania), 34. Ščurko, 44. Gašpar (Žilka), 57. Videlka (Sládok) – 4. Bubela (Hohmann, Pretnar), 5. J. Brejčák, 19. Kabáč (Češík, Gabor), 51. Asselin (Hohmann, G. Gélinas), 59. Asselin (Faille)
Vylúčení: 7:5 na 2 min, navyše Sládok (Detva) 10 min za napadnutie rozhodcov, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Štefik, Lokšík – Rojík, Junek, 730 divákov

Detva: Hackett – Martin Chovan, Kuklev, F. Fekiač, Sládok, Šimon, Macejko, Vyskoč, Jendroľ – Belluš, Surovka, Sitnikov – Milý, Gašpar, Žilka – Videlka, Murček, Ščurko – Andrasík, M. Surový, Róth
Banská Bystrica: Lassila – Kubka, Ďatelinka, Delisle, G. Gélinas, Pretnar, V. Mihálik, Trecapelli, J. Brejčák – Lamper, T. Surový, Bortňák – Hohmann, Bubela, Brittain – Skalický, Faille, Asselin – Gabor, Češík, Kabáč

HKM Zvolen – MsHK Doxxbet Žilina 1:2 po sam. nájazdoch (1:1, 0:0, 0:0 – 0:0, 0:1)
Góly: 14. Ross (Obdržálek, Coffman) – 16. Tvrdoň (Pospíšil, Húževka), rozhodujúci sam. nájazd: Pospíšil
Vylúčení: 1:4 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc, Jonák – Orolin, Kollár, 1191 divákov

Zvolen: Macintyre – J. Kováčik, Ťavoda, Zeleňák, Ulrych, Ross, Drgoň – Matis, Kytnár, Flick – Šišovský, Špirko, Puliš – Obdržálek, O. Steen, Coffman – Síkela, V. Fekiač, T. Török – Dubeň
Žilina: T. Tomek – Kozák, P. Mikuš, Juraško, Michal Roman, Hatala, Martin Mazanec, Mendrej – Tvrdoň, R. Hruška, T. Pospíšil – J. Jurík, Holovič, Konečný – Švihálek, Húževka, Stupka – Rogoň, Ondruš, Dolinajec