Tretia séria Hry o tróny bude dlhšia ako predošlé

Sean Bean
Britský herec Sean Bean ako Eddard Stark v seriálovom hite Hra o tróny. Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 19. decembra (WEBNOVINY) – Fanúšikovia fantasy seriálu Hra o tróny (2011) sa môžu tešiť na predĺženú tretiu sériu.

Síce bude mať rovnako ako predošlé 10 epizód, no každá z nich bude trvať o niekoľko minút dlhšie. „Z minút navyše by bol skoro celý ďalší diel,“ vysvetlil producent a scenárista Dan Weiss pre magazín Entertainment Weekly.

Podľa jeho kolegu Davida Benioffa epizódy doteraz trvali zväčša 52 minút, po novom to bude o tri až štyri minúty viac. Záverečný diel bude mať viac ako hodinu. „Takže ľudia, ktorí sa dožadovali epizódy navyše – je tu. Len je rozdelená na malé kúsky,“ zhrnul Weiss.

Trailer k tretej sérii

Tretia séria bude pokrývať približne prvú polovicu knihy A Storm of Swords (v českom preklade Bouře mečů), ktorá je tretím románom z knižnej fantasy ságy A Song of Ice and Fire (v českom preklade Píseň ledu a ohně) spisovateľa Georgea R. R. Martina. Televízia HBO úvodnú časť odvysiela 31. marca 2013.

Seriál Hra o tróny sa odohráva vo fiktívnom svete Siedmich kráľovstiev na kontinente Westeros, kde v období podobnom stredoveku o Železný trón bojuje niekoľko urodzených rodín. Blíži sa však zima, ktorá môže trvať dlhé roky a za slabo stráženou severnou Stenou sa začína aktivizovať armáda nekorunovaného kráľa Mancea Raydera a tiež desiví Bieli chodci.

Princezná Daenerys Targaryen za morom túži získať trón, ktorý jej rodine patril dlhé roky, a na dosiahnutie svojho cieľa má nebezpečnú zbraň – troch drakov. Seriál je od svojho začiatku mimoriadne kladne prijatý divákmi i kritikmi.

Okrem iných si vyslúžil nominácie v hlavných kategóriách na Emmy, Zlatý glóbus, Satellite Award či Screen Actors Guild Award, pričom najviac pozornosti filmových kritikov získal predstaviteľ bystrého a vtipného Tyriona Lannistera Peter Dinklage. Tomu sa totiž všetky menované ceny okrem Screen Actors Guild podarilo získať.

Informácie zverejnila webstránka www.digitalspy.co.uk.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom