Tretina dospelých v 13 amerických štátoch je obézna

Obezita
Foto: SITA/AP

ATLANTA 16. augusta (WEBNOVINY) – Nedávny telefonický prieskum uskutočnený v USA ukázal, že obezita u dospelého amerického obyvateľstva stále pretrváva.

„Úroveň obezity je v posledných rokoch na rovnakej úrovni, teda sa nezvyšuje, no tá úroveň je veľmi vysoká,“ uviedla Kelly Brownellová, špecialistka na obezitu na Dukovej univerzite v Severnej Karolíne.

Centrum na kontrolu a prevenciu ochorení na univerzite vykonáva prieskumy každý rok a najnovšie výsledky sa týkajú roka 2012.

Podľa výsledkov prieskumu 30 percent dospelého obyvateľstva v 13 štátoch USA je obéznych (Alabama, Arkansas, Indiana, Iowa, Kentucky, Louisiana, Michigan, Mississippi, Ohio, Oklahoma, Južná Karolína, Tennessee a Západná Virgínia.)

V roku 2011 bolo na zozname 10 štátov na čele s Louisianou a Mississippi, kde bolo obéznych takmer 35 percent obyvateľov, na poslednom mieste bolo Colorado s 21 percentami obéznych obyvateľov. Podľa expertov nie je prekvapením, že na čele zoznamu sú štáty na juhu a v centre USA, pretože miera chudoby je tam najvyššia. „Keď ste chudobní, nakupujete najlacnejšie potraviny, a to sú tie s najvyšším obsahom cukru,“ uviedol Dr. George Bray, expert na obezitu na štátnej univerzite v Louisiane.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom