Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Andrej Kiska, Robert Fico
Premiér Robert Fico a prezident Andrej Kiska. Foto: SITA/Jozef Jakubčo
17. februára 2016 SprávySlovensko od SITASITA Diskusia()

Tretina ľudí Ficovi vôbec neverí, najväčšiu dôveru má Kiska

BRATISLAVA 17. februára (WebNoviny.sk) – Najväčšiu dôveru z troch najvyšších ústavných činiteľov má prezident SR Andrej Kiska, dôveruje mu 62,7 percenta opýtaných. Úplnú dôveru mu vyjadrilo 16,7 percenta respondentov a skôr mu dôveruje 46 percent opýtaných.

Nedôveru prezidentovi Kiskovi vyslovilo 31,5 percenta opýtaných. Zvyšných 5,8 percent sa nevedelo vyjadriť. Vyplýva to z prieskumu agentúry Focus, ktorá zisťovala dôveru k trom najvyšším ústavným činiteľom – prezidentovi, premiérovi a predsedovi parlamentu. O výsledkoch prieskumu agentúru SITA informoval Martin Slosiarik z agentúry Focus.

Predsedovi vlády Robertovi Ficovi nedôveruje podľa prieskumu 59,7 percenta opýtaných. Z nich mu vôbec neverí 35,4 percenta a skôr nedôveruje 24,3 percenta opýtaných. Dôveru premiérovi vyjadrilo 35,2 opýtaných, z nich mu úplne dôveruje 14,4 percenta a skôr dôveruje 20,8 percenta opýtaných. Zvyšných 5,1 percenta sa nevedelo vyjadriť.

Predseda parlamentu Peter Pellegrini nedôveruje viac ako polovica opýtaných (55,5 percenta). Z nich mu vôbec neverí 26,4 percenta respondentov a skôr mu nedôveruje 29,1 percenta opýtaných. Dôveru mu vyjadrilo 30,4 percenta opýtaných, z nich mu úplne dôveruje 6,7 percenta a skôr dôveruje 23,7 percenta respondentov. K dôvere k predsedovi parlamentu Petrovi Pellegrinimu sa nevedelo vyjadriť 14,1 opýtaných.

Agentúra Focus robila prieskum v dňoch 31. januára až 7. februára na vzorke 1000 respondentov, ktorí reprezentujú populáciu SR vo veku nad 18 rokov z hľadiska pohlavia, veku, vzdelania, národnosti, veľkostných kategórií sídiel a krajského členenia. Respondentov sa pýtali: “Do akej miery dôverujete alebo nedôverujete nasledovným politikom?”.

Odporúčané články

Smer by potreboval koalíciu pre väčšinu v parlamente Smer by mal 62 kresiel, Kollár má vyše štyri percentá

Témy

Diskusia

sedí tam a tvári sa ako gauner z polepšovne. MAĎARI ČESI A BOLŠEVICI NENAVIDELI TISA. Mstislav Ďumbier Re: 14:40 s väčšinou súhlasím, nie však s absolútnou politickou zodpovednosťou. Aj v dnešnej dobe je hlava štátu politicky nezodpovedný a politickú zodpovednosť zaňho preberá príslušný minister z oblasti, ktorej sa prezident venuje svojou aktivitou. Je to bežná prax parlamentných... Arogantný Tiso bol popravený za rozbitie ČSR a nie ako vojnový zločinec, či vrah. Stačí si prečítať rozsudok. To však nič nemení na jeho absolútnej politickej zodpovednosti, ale ani Francúzi či Česi si "svojich! len za to nepopravili .... kalinoka Áno, v SR je ešte veľ hlupákov a nezrelých občanov, ktorí veria podvodníkom, vrátane finančných špekulantov. Finančný špekulant z principiálnych dôvodov nemôže byť charakterným a dôvery hodným človekom.
Zobraziť celú diskusiu

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

Aktuálne témy

Odporúčame

Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

OK

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...