Triumf AC Miláno nad Juventusom

Ac_milano
Radost AC Milano z víťazstva v Serie A Foto: SITA/AP

BRATISLAVA5. marca (WEBNOVINY) – V sobotňajšom šlágri 28. kola najvyššej talianskej futbalovej súťaže zvíťazilo vedúce mužstvo Serie A AC Miláno na pôde Juventusu Turín najtesnejším rozdielom 1:0. Jediný presný zásah v stretnutí zaznamenal v 68. min defenzívny stredopoliar Gennaro Gattuso. Milánčania majú aktuálne na prvom mieste osembodový náskok pred mestským rivalom Interom, ktorý má však jeden zápas k dobru.

Výsledok jediného sobotňajšieho stretnutia 28. kola najvyššej talianskej futbalovej súťaže Serie A:

Juventus Turín – AC Miláno 0:1 (0:0)

Gól: 68. Gattuso

Španielsko

Futbalisti FC Barcelona zvíťazili v sobotňajšom stretnutí 27. kola najvyššej španielskej súťaže Primera División nad Realom Zaragoza najtesnejším rozdielom 1:0. Tri body pre „blaugranas“ zabezpečil tesne pred polčasovou prestávkou v 43. min Seydou Keita. Barcelona má aktuálne na čele tabuľky 10-bodový náskok pred druhým Realom Madrid, ten má však nedeľňajší zápas k dobru. Valencia zvíťazila na pôde Realu Mallorca 2:1. Oba góly hostí zaznamenal mladý španielsky stredopoliar Pablo Hernández.

Výsledok zápasu Atlético Madrid – Villarreal (začiatok o 22.00 h) vydá agentúra SITA v nedeľu ráno.

Výsledky sobotňajších stretnutí 27. kola najvyššej španielskej futbalovej súťaže Primera División:

FC Barcelona – Zaragoza 1:0 (0:0)

Gól: 43. S. Keita

Mallorca – Valencia 1:2 (1:1)

Góly: 31. Ramis (z pok. kopu) – 33. a 56. Pablo Hernández

Francúzsko

Sobotňajšie stretnutia 26. kola najvyššej francúzskej futbalovej súťaže sa niesli v znamení bezgólových remíz a tesných jednogólových víťazstiev 1:0. Jedno z nich zaznamenal Stade Rennes, ktorý zvíťazil v Montpellieri a priebežne sa dostal na vedúcu pozíciu v Ligue 1. Sobotňajší program uzavrel zápas do boja o záchranu namočeného AJ Auxerre proti tímu Paríž St. Germain. Domácim sa nakoniec podarilo získať cenné tri body po zásahu Maročana Kamel Chafniho päť minút pred koncom.

Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 26. kola najvyššej francúzskej futbalovej súťaže Ligue 1:

Auxerre – Paríž St. Germain 1:0 (0:0)

Gól: 85. Chafni

Caen – St. Étienne 1:0 (0:0)

Gól: 90. El Arabi

Lorient – Nancy 0:0

Montpellier – Rennes 0:1 (0:1)

Gól: 27. Boukari

Nice – Lens 0:0