Triumf Bieloruska nad Švajčiarskom

Hokej

SPIŠSKÁ NOVÁ VES 18. decembra (WEBNOVINY) – Hokejová reprezentácia Bieloruska po štvrtkovej prehre 2:4 so Slovenskom v Košiciach zvíťazila v piatok v Spišskej Novej Vsi nad Švajčiarskom 2:1 po samostatných nájazdoch. Skóre duelu otvoril v 21. min Švajčiar Sannitz, no v 56. min vyrovnal Antonenko. Keďže do konca III. tretiny a ani v predĺžení už gól nepadol, na rad prišli samostatné nájazdy. V nich Kovaľa v bieloruskej bránke prekonal dvakrát Domenichelli. Na druhej strane boli úspešní Antonenko a dvakrát Demagin a to rozhodlo.

Švajčiari sa v sobotu o 17.00 h opäť v Spišskej Novej Vsi stretnú s výberom Slovenska.

Švajčiarsko – Bielorusko 1:2 po sam. nájazdoch (0:0, 1:0, 0:1 – 0:0, 0:1)

Góly: 21. Sannitz (Domenichelli, Sprunger) – 56. Antonenko (Zadeľonov, Čupris), rozhodujúci sam. nájazd premenil Demagin.

Vylúčení: 5:4 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, Ország – Tvrdoň, Milan Novák, 1282 divákov

Ukrajina – Poľsko 2:2 (0:1, 1:1, 1:0)

Góly: 34. Materuchin, 60. Cyruľ – 20. Kozlowski, 24. Rozanski