Triumf ManCity nad ManUtd, Liverpool remizoval s Evertonom, Arsenal si odniesol bod

Premier league, Otamendi, Ederson, Mata
Brankár Ederson z Manchester City chytá strelu hráča Manchester United Juana Matu. 10. december 2017 Foto: SITA/AP

LONDÝN 10. decembra (WebNoviny.sk) – Futbalisti Manchesteru City zvíťazili na ihrisku svojho mestského rivala United v zápase 16. kola najvyššej anglickej súťaže.

Otamendi s darovanou loptou nezaváhal

Belasí viedli od 43. min, keď sa po rohovom kope presadil David Silva, no červení dokázali ešte do prestávky vyrovnať vďaka Marcusovi Rashfordovi.

Rozhodujúcim momentom sa ukázala byť 54. min, keď pri bránení štandardnej situácie domáci Antonio Valencia odkopol loptu v malom vápne tak nešťastne, že sa odrazila pred úplne voľného argentínskeho obrancu Nicolása Otamendiho a ten nezaváhal – 1:2.

Rooney vyrovnal metropolitné derby

Tradične ostro sledované derby metropolitného grófstva Merseyside medzi Liverpoolom a Evertonom sa skončilo nerozhodne 1:1. Liverpool viedol od 42. min po góle Egypťana Mohameda Salaha, no v 76. min vyrovnal z pokutového kopu anglický reprezentant Wayne Rooney.

Futbalisti Southamptonu remizovali s Arsenalom Londýn 1:1. Domáci viedli už od 3. minúty, keď skóroval Charlie Austin, bod pre Londýnčanov zachránil v závere hlavou Olivier Giroud po centri Alexisa Sáncheza.