Brankár Dúbravka vychytal výhru Newcastlu, zápas na pôde West Hamu narušili fanúšikovia

Newcastle
V strede Matt Ritchie (za tím Newcastle) sa teší so svojím tímom z víťazstva nad Southamptonom v 30. kole Premier League. Foto: SITA/AP

LONDÝN 10. marca (WebNoviny.sk) – Slovenský reprezentačný brankár Martin Dúbravka si udržal čisté konto pri domácom víťazstve Newcastlu United 3:0 nad hosťujúcim FC Southampton v sobotňajšom zápase 30. kola najvyššej anglickej futbalovej súťaže Premier League.

Dúbravkovo čisté konto

Za „straky“ sa v prvom polčase dvakrát presadil Brazílčan Kenedy, poistku po zmene strán pridal škótsky reprezentant Matt Richie. Pre Kenedyho to boli prvé zásahy v drese United. Dvadsaťdeväťročný rodák zo Žiliny vo svojom štvrtom vystúpení v Premier League vychytal druhé čisté konto, Newcastle sa vyšvihol na 13. miesto a je päť bodov od zostupového pásma.

Manchester United zvíťazil v šlágri kola na vlastnom ihrisku 2:1 nad FC Liverpool . „Červených diablov“ dostal do dvojgólového vedenia už v prvom polčase anglický reprezentant Marcus Rashford. Hostia dokázali v druhom polčase iba znížiť, keď si vlastný gól strelil obranca domácich Eric Bailly. Manchester United má v tabuľke na druhom mieste 65 bodov a zvýšil svoj náskok pred tretím FC Liverpool na 5 bodov.

Fanúšikovia na ihrisku počas zápasu

Viacero incidentov sa udialo počas stretnutia West Ham – Burnley (0:3) na londýnskom Olympijskom štadióne. Po úvodnom presnom zásahu hostí na ihrisko vbehol jeden z fanúšikov, domáci kapitán Mark Noble ho zrazil k zemi. Následne na ihrisko prenikli dvaja iní fanúšikovia, vyviedol ich obranca United James Collins.

Po druhom góle hostí jeden z priaznivcov schmatol rohovú zástavku a zapichol ju do stredového kruhu. Fanúšikovia „kladivárov“ sa tiež zhromaždili pod tribúnou s klubovými predstaviteľmi a vyzvali ich k odchodu zo štruktúr West Hamu. United bojujú o zotrvanie medzi elitou, s 30 bodmi sú na 16. priečke – tri body od zostupového pásma.