Triumf Popradu a Nových Zámkov po nájazdoch, „barani“ otočili duel a Košice si poradili s Duklou

Petr Kafka, Juraj Hollý, HC Košice, HK Dukla Trenčín
Sprava: Petr Kafka z HC Košice a brankár Juraj Hollý z HK Dukla Trenčín počas hokejového zápasu 51. kola Tipsport ligy 2018/2019 medzi HC Košice - HK Dukla Trenčín. Košice, 15. február 2019. Foto: SITA/Ivan Fleischer

KOŠICE 15. februára (WebNoviny.sk) – Hokejisti Košíc zvíťazili 4:2 nad Trenčanmi v piatkovom stretnutí 51. kola hokejovej Tipsport ligy. Východniari ešte bojujú o prvé miesto po základnej časti a duel proti „vojakom“, snažiacim sa prepracovať na 6. priečku, mali pod kontrolou.

Už v 5. min viedli po góle Marcela Haščáka 2:0. Hoci Trenčania dvakrát znížili na rozdiel jediného gólu, reprezentant Haščák svojim druhým zápisom v stretnutí zavŕšil skóre už v úvode záverečnej časti hry v presilovke.

Nitra bez komplikácií, úspech poslednej Žiliny

Hokejisti MsHK Doxxbet Žilina zvíťazili nad hráčmi MAC Budapešť 3:2. Posledný tím tabuľky zdolal desiate mužstvo Tipsport ligy najmä vďaka dvom gólom v rozpätí necelých dvoch minút tretej tretiny (46. a 48.), ktorých autormi boli Emil Bagin a Martin Podešva. Žilinčania si pripísali iba desiate víťazstvo v riadnom hracom čase v tejto sezóne. Hokejisti slovenského tímu odplatili súperovi z Budapešti prehru spred 12 dní z jeho ľadu 2:5.

Hráči Nitry nemali komplikácie s predposledným tímom hokejovej Tipsport ligy Liptovským Mikulášom a zdolali ho 4:1. Najlepší štatistický zápis z domáceho kádra zaznamenal Branislav Rapáč, ktorý 29 sekúnd po začiatku záverečnej tretiny zvýšil na 3:0 a pripísal si aj jednu asistenciu. Nitrania bodovali naplno v treťom stretnutí po sebe, Liptáci nezískali ani bod už šesťkrát v rade.

Až samostatné nájazdy museli rozhodnúť o triumfe hokejistov Popradu v Detve 4:3. V mimoriadne vyrovnanom stretnutí sa všetky tri tretiny skončili 1:1, v predĺžení gól nepadol, a tak sa muselo do nájazdov. Ten rozhodujúci premenil popradský útočník Samuel Takáč. Podtatranci predĺžili sériu víťazstiev na štyri, v tabuľke im patrí 4. miesto. Hráči Detvy sú na 9. priečke.

Presilovkové góly, prehra Miškovca

V priamom súboji o čelo tabuľky hokejovej Tipsport ligy zvíťazili hráči Banskej Bystrice nad Zvolenom 4:2. „Barani“ viedli pred takmer štvortisícovou návštevou vo Zvolene po druhej tretine 2:1, keď všetky tri góly padli v presilovke. Tri a pol minúty pred koncom vyrovnal Samuel Petráš, no duel do predĺženia nedospel. O 77 sekúnd strelil víťazný gól obranca Vladimír Mihálik. Dve sekundy pred koncom ešte pridal poistku do prázdnej bránky Éric Faille.

Pozn.: Popradu po skončení základnej časti súťaže odrátajú 3 body

Poznámka: počet zápasov, víťazstvá – 3 body, víťazstvá po predĺžení – 2 body, víťazstvá po samostatných nájazdoch – 2 body, prehry po predĺžení – 1 bod, prehry po samostatných nájazdoch – 1 bod, prehry – 0 bodov, skóre, body.

Zvolen nezískal ani bod v druhom stretnutí v rade. Bystričania odplatili svojmu súperovi nedávnu domácu prehru 2:3 zo zápasu pod holým nebom na Štiavničkách, tzv. Winter Classic. Hráči Banskej Bystrice vedú tabuľku s náskokom 3 bodov pred Zvolenom.

Hokejisti Miškovca v súboji tabuľkových susedov podľahli doma Novým Zámkom 1:2. Maďarské družstvo má ešte matematickú šancu obsadiť šiestu priečku a vyhnúť sa predkolu play-off, no na svojho najbližšieho súpera stratilo ďalší bod. Rozhodujúcim nájazdom sa o to zaslúžil Tomáš Pospíšil. Miškovec nebodoval naplno po dvoch dueloch.

Tipsport liga 2018/2019 – 51. kolo

• piatok

HC Košice – HK Dukla Trenčín 4:2 (2:1, 1:1, 1:0)
Góly: 3. Spilar (Š. Petráš, Brophey), 5. M. Haščák (Šerbatov, Ignatuškin), 29. Hričina (Galamboš, Pulli), 41. M. Haščák (Kafka, Derľuk) – 9. Radivojevič (Starosta, Sojčík), 33. Sojčík (Radjenovič, Gula)
Vylúčení: 5:5 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Štefik, Németh – Durmis, Vincze, 4856 divákov

Košice: Škorvánek – T. Slovák, Koch, Dudáš, McDowell, Derľuk, Pulli, Šedivý – Kafka, Suja, J. Sýkora – Š. Petráš, Brophey, Spilar – M. Haščák, Ignatuškin, Šerbatov – Lušňák, Galamboš, Hričina – Žitný
Trenčín: J. Hollý – Starosta, Rýgl, Krejčí, Cebák, Gula, Bohunický, T. Bokroš – O. Mikula, Ölvecký, Radivojevič – M. Hecl, Sádecký, Bartovič – Sojčík, Radjenovič, T. Varga – D. Hudec, Dlouhý, J. Švec – M. Hlinka

MsHK Doxxbet Žilina – MAC Budapešť (Maď.) 3:2 (0:1, 1:0, 2:1)
Góly: 26. Hvila (Beránek), 46. Bagin (Rudolf Huna, Huževka), 48. Podešva (Beránek, Dubeň) – 4. Orban (Langkow), 48. Odnoga (K. Nagy, Burt)
Vylúčení: 3:3 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Orolin, Valach – Vyšný, Valo, 581 divákov

Žilina: Fučík – Matejka, Kučný, Dubeň, Jankovič, Bagin, Piegl, Dlugoš, Surán – Rudolf Huna, Húževka, Jenčík – Beránek, Podešva, Hvila – Milý, Surovka, Dominik Rehák – Síkela, Ondruš, Coma
Budapešť: Rajna – Macaulay, Pozsgai, Dudás, Negrin, Burt, Garát, Vokla – Bodó, Langkow, Orban – Dansereau, J. Brown, Klempa – Terbócs, K. Nagy, Odnoga – Szigeti, Majoross, Pápa

HK Nitra – MHk 32 Liptovský Mikuláš 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)
Góly: 6. Lantoši (trestné strieľanie), 27. Majdan, 41. B. Rapáč (Versteeg), 58. Buček (B. Rapáč, Bortňák) – 48. Róbert Huna (Richard Huna, J. Sukeľ)
Vylúčení: 4:3 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, Novák – M. Orolín, Kacej, 1984 divákov

Nitra: Šimboch – McCormack, Mezei, Morrison, Miroslav Pupák, M. Versteeg, Rais, Korím – Lantoši, M. Slovák, Blackwater – Majdan, Kerbashian, Scheidl – B. Rapáč, Bortňák, S. Buček – Hrušík, Čaládi, Fominych – Minárik
Liptovský Mikuláš: Kislicyn – Fereta, Kurali, J. Nemec, Nádašdi, Mezovský, Matej Bača, Droppa, Števuliak – Richard Huna, Róbert Huna, J. Sukeľ – Čenka, Tamáši, R. Varga – Lištiak, Uhrík, Nechaj – Vybiral, Oško, L. Žiak

HC 07 Detva – HK Poprad 3:4 po sam. nájazdoch (1:1, 1:1, 1:1 – 0:0, 0:1)
Góly: 18. Ščurko (Puliš, Murček), 37. Gašpar (Puliš, Betker), 51. Puliš (Murček, Ščurko) – 7. P. Svitana (Takáč), 32. Paukovček (Belluš, Petran), 44. D. Bondra (Salija, Buzzeo), rozhod. sam. nájazd Takáč
Vylúčení: 6:5 na 2 min, navyše Paukovček (Poprad) 10+DKZ, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Müllner, Soós – Šefčík, Pálkövi, 435 divákov

Detva: Petrík – Kuklev, Martin Chovan, Gachulinec, Sládok, Betker, F. Fekiač, Golian – Puliš, Murček, Ščurko – Žilka, V. Fekiač, Hodgson – R. Gašpar, Matúš Chovan, Král – Martin Ďaloga, P. Valent, Török – M. Surový
Poprad: Vošvrda – D. Brejčák, Miner, Petran, Fabian, Salija, Erving, Paločko, Karalahti – Kevin Miller, Heizer, D. Bondra – P. Svitana, Zagrapan, Takáč – Abdul, Kundrik, Buzzeo – Belluš, Paukovček, Macík,

HKM Zvolen – HC ’05 iClinic Banská Bystrica 2:4 (0:1, 1:1, 1:2)
Góly: 28. Vandane (Michal Chovan), 57. S. Petráš (Šišovský) – 4. Higgs (Faille), 25. Higgs (Faille, Asselin), 58. Mihálik (Selleck, Faille), 60. Faille
Vylúčení: 8:10 na 2 min, navyše Mitchell 10 min za pästný súboj – Ďatelinka 10 min za pästný súboj, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc, Stano – Tvrdoň, Výleta, 3965 divákov

Zvolen: Tomek – Fraser, Pöyhönen, Pufahl, Vandane, Ulrych, Hraško, Michal Roman, D. Ružička – Handlovský, Kytnár, Vandas – P. Zuzin, Michal Chovan, Obdržálek – Kelemen, Mitchell, S. Petráš – Andrisík, Holovič, Šišovský
Banská Bystrica: Williams – Marshall, Mihálik, K. Sloboda, Southorn, Kubka, Ďatelinka, Glenn, Nemčík – Asselin, Faille, Selleck – M. Bartánus, Higgs, Lunter – Šoltés, T. Surový, Zigo – Koper, A. Šťastný, Matoušek

DVTK Jegesmedvék Miškovec (Maď.) – MHC Mikron Nové Zámky 1:2 po sam. nájazdoch (0:1, 1:0, 0:0 – 0:0, 0:1)
Góly: 32. Láda (Pancze) – 4. Šimun (Kudla, T. Pospíšil), rozhodujúci sam. nájazd T. Pospíšil
Vylúčení: 5:7 na 2 min, navyše Kudla 10 min osobný trest, Šimun (obaja Nové Zámky) 10 min osobný trest, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Snášel, Korba – Šoltés, Jobbágy, 1315 divákov

Miškovec: Vay – D. Kiss, N. Crawford, Láda, Szirányi, J. Milam, Göz – Kulmala, Vas, Pance – Magosi, Loiseau, R. Harrison – Somogyi, Galanisz, Miskolczi – Ritó, Hajós, Vojtkó – Albert
Nové Zámky: Košarišťan – Hain, Zaťko, Ordzovenský, M. Novák, Hatala, Kudla, Henderson, Andersons – H. Ručkay, Zbořil, J. Jurík – Bajtek, Urban, Šimun – T. Pospíšil, Hruška, Štrauch – Ondrušek, Fábry, Rogoň