Trnava hlási posily, pred skupinovou fázou Európskej ligy prichádza aj kapitán českých mladíkov

spartak trnava
Futbalisti Spartaka Trnava. Foto: ilustračné, SITA/Ivan Kopčáni.

TRNAVA 3. septembra (WebNoviny.sk) – Slovenský futbalový majster FC Spartak Trnava zbrojí pred skupinovou fázou Európskej ligy 2018/2019. Okrem poľského stredopoliara Patryka Malického rozšírili káder „andelov“ aj kapitán českej reprezentácie do 21 rokov Jiří Kulhánek, a útočníci Davit Schirtladze z Gruzínska a Ali Ghorbani z Iránu. Kým defenzívny stredopoliar Kulhánek zamieril do Trnavy na hosťovanie na polovicu sezóny, Schirtladze a Ghorbani podpísali zmluvy na dva roky.

Poznáme sa od jeho osemnástich rokov. Ide o poctivého futbalistu, ktorý dokáže zahrať v stredovej defenzívnej línii či na stopérskom poste. Disponuje slušnou rozohrávkou. Má za sebou jar pod trénerom Hapalom. Pri zdravotných problémoch, ktoré sa opakovane vyskytli Slobodovi, Greššákovi a tiež Radovi, sme potrebovali spevniť stred poľa. Odporučil nám ho tréner českej reprezentácie do 21 rokov Vítězslav Lavička,“ prezradil o 22-ročnom českom stredopoliarovi, ktorý stratil miesto v zostave Sparty Praha pre oficiálny klubový web generálny manažér FC Spartak Pavel Hoftych.

Odporúčanie od Vladimíra Weissa

Dvadsaťpäťročný Schirtladze dosiaľ naposledy pôsobil v dánskom Silkeborgu. „Veľmi sa teším na pôsobenie v novej krajine a klube. Neviem sa dočkať prvého štartu. Som pripravený na ďalšiu výzvu. Na Slovensku sa chcem zlepšiť a pomôcť novým spoluhráčom. V rodnej krajine som vyrastal s Vakhom Čanturišvilim. V jednom mužstve sme hrávali spolu od deviatich do sedemnástich rokov, poznáme sa veľmi dobre,“ povedal trojnásobný gruzínsky reprezentant.

Vedeniu Spartaka ho odporučil aj tréner tamojšieho národného tímu Vladimír Weiss. „Všeobecne som na Davita dostal tip od českého skauta. Následne sme si ho preverili, napríklad aj cez Vakha. Ide o pracovitého hráča, vie hrať na hrote, ale skôr je to gólový druhý útočník. V 25 rokoch odohral v dánskej lige proti ťažkým súperom zhruba 140 stretnutí. V ostatných dvoch sezónach nastrieľal štrnásť presných zásahov, čo je slušné číslo,“ teší sa Hoftych.

Dvojmetrový Iránec do útoku

Streleckú potenciu slovenského šampióna by mal zvýšiť aj takmer dvojmetrový Iránec Ghorbani, ktorý do Trnavy prišiel z tímu tamojšieho osemnásobného majstra FC Esteghlal.

Veľmi sa teším, že sme sa dohodli s takým dobrým klubom na Slovensku a momentálne i v Európe. Budem sa snažiť nechať na ihrisku všetko, aby som dokázal tímu pomôcť. Po tom, čo som sa dopočul o záujme, našiel som si o Spartaku niekoľko informácií na internete. Viem, že sú tu fantastickí fanúšikovia, ktorí stoja za hráčmi. V minulom roku sa radovali z majstrovskej trofeje. Neviem sa dočkať vystúpenia v Európskej lige,“ vyhlásil 27-ročný zakončovateľ, ktorý okúsil už i zápasy ázijskej Ligy majstrov.

Ali je zaujímavý typ. Objavilo sa jeho meno a okamžite sme začali zisťovať informácie. Na ich trhu sme nemali jednoduchú prácu. Našťastie, v minulej sezóne asistoval v Esteghlale trénerovi môj niekdajší kolega Jiří Saňák. Veľa nám o ňom povedal a odporučil po všetkých stránkach. Porovnal ho s kvalitou českej a slovenskej súťaže. Pri jeho angažmáne zavážili dva aspekty – pracovitosť a charakter. Veríme, že v 27 rokoch u nás svoj potenciál naplno ukáže,“ dodal na záver Hoftych.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Pavel HoftychVladimír Weiss
Firmy a inštitúcie FC Spartak Trnava