Trnava odohrá play-off Európskej ligy v Zlatých Moravciach

Futbalisti Trnavy remizovali v odvete EL so St. Johnstone
Fanúšikovia FC Spartak Trnava počas odvetného zápasu 3. predkola Európskej ligy 2014/2015 medzi FC Spartak Trnava - St. Johnstone F.C. Zlaté Moravce, 7. august 2014. Foto: SITA/Martin Havran

BRATISLAVA 12. augusta (WEBNOVINY) – Futbalisti Spartaka Trnava odohrajú na trávniku v Zlatých Moravciach aj duel play-off Európskej ligy UEFA 2014/2015, vo štvrtok 21. augusta od 20.15 h nastúpia proti švajčiarskemu tímu FC Zürich.

„Andeli“ v boji o postup do skupinovej fázy druhej najvýznamnejšej klubovej súťaže na starom kontinente tak nájdu domáce prostredie opäť na ihrisku FC ViOn. V Trnave síce pôvodne avizovali, že spomenuté stretnutie proti Zürichu sa uskutoční na štadióne v Senici, napokon sa však kluby nedohodli na spolupráci. Agentúru SITA informoval v utorok večer prostredníctvom tlačovej správy PR a event manažér FC Spartak Trnava Marek Ondrejka.

„Všetky rokovania smerovali ku vzájomnej dohode, cenová ponuka zo senickej strany však bola pre nás neakceptovateľná. Aby sme nešli do straty, museli by sme ceny lístkov vyhnať na sumu, ktorú by si mohlo dovoliť len veľmi málo fanúšikov. Oslovili sme teda Slovenský futbalový zväz, ktorý nám pomohol pri rokovaniach s Európskou futbalovou úniou UEFA. Tá povolila ďalšiu výnimku pre Zlaté Moravce v prípade, ak dejisko duelu odobrí FC Zürich ako aj Švajčiarsky futbalový zväz. Nakoľko sme dostali od súpera a zväzu súhlasné stanovisko, duel sa bude hrať na štadióne ViOn-u,“ vysvetlil Marek Ondrejka.

Lístky zdraželi

Ceny vstupeniek pre držiteľov permanentiek stanovil klub na 12 eur, pre ostatných na 15 eur. Dôchodcovia nad 70 rokov, deti do 12 rokov a držitelia preukazu ZŤP si môžu uplatniť zľavu za 9 eur (držiteľ permanentky), resp. 12 eur. „Do ceny vstupeniek sme museli premietnuť výrazne zvýšené náklady súvisiace s play-off. Počas úvodných troch predkôl sme cenu lístkov nezvyšovali, teraz zohľadňujeme aj pokročilé štádium súťaže a atraktivitu protivníka,“ poznamenal M. Ondrejka.

Vstupenky si môžu prednostne zakúpiť „permanentkári“. Pokladňa na Športovej ulici bude pre nich otvorená v piatok 15. augusta od 16.00 do 18.00 h a v sobotu 16. 8. od 10.00 do 12.00 h. Ostatní fanúšikovia si budú môcť lístky zabezpečiť hneď po sobotňajšom fortunaligovom stretnutí s Ružomberkom (výkop je o 17.00 h) od 19.00 do 20.00 v pokladni na Športovej ulici, keď sa začne voľný predaj. Ďalšiu možnosť budú mať v pondelok, utorok a stredu od 16.00 do 18.00 taktiež v pokladni na Športovej ulici. Od pondelka budú lístky k dispozícii aj na čerpacej stanici ViOn, vedľa štadióna v Zlatých Moravciach.

Na súboj sa chystajú aj fanúšikovia Zürichu

„Kotol“ bude mať podľa M. Ondrejku miesto opäť v sektoroch B1 a B2, tieto vstupenky sú k dispozícii len vo fanshope za 15 eur. Permanentkári, ktorí majú záujem ísť medzi „ultras“, si môžu lístok zakúpiť za 12 eur v pokladni na Športovej ulici počas piatka a soboty predpoludnia. To platí aj pre ostatné zľavnené vstupenky.

Vo fanshope sa zľava súvisiaca s celosezónnou vstupenkou nedá uplatniť. „Vstupenky sme chceli predávať už v stredu, nakoľko sa však zmenilo dejisko zápasu, musíme sa pripraviť inak aj po technickej stránke. Preto spúšťame predaj až v piatok. Veríme však, že všetko sa stihne a štadión bude vypredaný. Ak by zostali voľné miesta, dopredaj bude pred duelom na štadióne v Zlatých Moravciach,“ dodal Marek Ondrejka.

Na prvý súboj play-off EL UEFA sa chystá aj početná skupina švajčiarskych fanúšikov. Trnavský klub pre nich vyhradil 290 miest.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Marek Ondrejka
Firmy a inštitúcie FC Spartak Trnava