Trnava otvorila nový štadión prehrou, rozhodli prvé minúty

Spartak podľahol doma súperovi
Hráč FC Spartak Trnava Martin Tóth (vľavo) počas zápasu FC Spartak Trnava - Atlético Paranaense v rámci slávnostného otvorenia City Arény - Štadióna Antona Malatinského v Trnave. Trnava, 22. august 2015. Foto: SITA/Ivan Kopčáni

TRNAVA 22. augusta (WEBNOVINY) – Trnavská City Arena má za sebou prvé oficiálne futbalové stretnutie. V sobotu večer si v ňom zmerali sily hráči domáceho FC Spartak s mužstvom najvyššej brazílskej súťaže Atlético Paranaense. Zverenci Juraja Jarábka podľahli 0:2, keď hostia stanovili výsledok už do siedmich minút. Strelecky sa presadili Giovanni Piccolomo a Augusto Dellatore.

Obrazom: Spartak podľahol doma súperovi

Zápasu predchádzala minúta potlesku pre zosnulú ikonu trnavského klubu Ladislava Kunu, posvätenie nového Štadióna Antona Malatinského a slávnostný výkop. Ten mal na starosti väčšinový akcionár FC Spartak Vladimír Poór, loptu na trávnik doručilo bezpilotné lietadielko. Pri nástupe tímov znelo živé Il Silenzio.

Legendy verzus starí páni

Program otvorenia odštartovala exhibícia legiend FC Spartak a „starých pánov“ Ajaxu Amsterdam. Na hracej ploche sa v červeno-čiernom drese zhromaždili Jozef Adamec, Karol Dobiáš, Stanislav Jarábek s kapitánskou páskou, Július Šimon, Miroslav Karhan či Marek Ujlaky.

Obrazom: Zápas Old Boys Ajaxu Amsterdam a Spartaka Trnava

Do bránky sa postavil stále mrštný Roland Praj. Vo farbách 33-násobného holandského majstra sa predstavili Aaron Winter, bratia Rob a Richard Witschgeovci, alebo aj 77-ročný Sjaak Swart. Rozhodcovskú taktovku počas prvého dejstva držal Vojtech Christov.

Prvý gól si pripísal 45-ročný niekdajší stredopoliar španielskeho FC Barcelona či anglického Blackburnu Rovers Richard Witschge. Premiérový zásah „andelov“ v City Arene dosiahol Ľubomír Luhový, nadviazal naňho Vladimír Kožuch. Na priebežných 2:2 vyrovnal z priameho kopu mladší z bratskej dvojice Witschgeovcvov Richard. Víťazstvo hostí 4:2 stanovili Brazílčan Wamberto Campos a Simon Tahamata.

Rozhodcovia prajú štadiónu úspechy

Pred exhibičným duelom sa uctila pamiatka zosnulých významných postáv histórie oboch klubov, spomenutého Kunu či Rinusa Michelsa. Cez polčasovú prestávku predniesol svoj odkaz domácim fanúšikom Jozef Adamec: „Želám si, aby nový štadión pokračoval v úspechoch, na aké si pamätal ten starý. Ide o krásnu stavbu pre trnavský šport.“ Doplnil ho Karol Dobiáš: „Som rád, že ma pozvali, je to pre mňa veľká česť a pocta. Trnave prajem popredné priečky v najvyššej domácej súťaži a účasť v pohárovej Európe.“

Obrazom: Otvorenie City Arény

Konfrontáciu Old Boys s dávkou humoru zhodnotil Stanislav Jarábek: „Kým som desať minút hral, neinkasovali sme. Akonáhle som odišiel, začali sme fasovať. Ide o najkrajší stánok na Slovensku, teraz musí prísť výborný futbal a majstrovský titul.“ Bývalý gólman a súčasný prezident Spartaka Dušan Keketi zdôraznil, že trnavskí priaznivci boli vždy dvanástym hráčom.

Prvé oficiálne futbalové stretnutie v trnavskej City Arene:
FC Spartak Trnava – Atlético Paranaense (Braz.) 0:2 (0:2)

Góly: 4. Giovanni Piccolomo, 7. Dellatore, rozhodovali: Kráľovič – Slyško, M. Balko

Základné zostavy:

FC Spartak Trnava: Kamenár – Janečka, Godál, Bortel, Martin Tóth – Greššák, Casado, Baéz – J. Vojtuš, Majtán, Mikovič

Atlético Paranaense: Santos – Matheus Ribeiro, Rafael Silva, Léo Pereira, Luiz Franca – Ytalo, Paulinho Dias, Jonatan Lucca, Marco Damasceno – Dellatore, Giovanni Piccolomo

Exhibícia:

FC Spartak Trnava legendy – Ajax Amsterdam Old Boys (Hol.) 2:4 (1:1)

Góly: 22. Luhový, 30. Kožuch – 13. a 33. Richard Witschge, 39. Wamberto Campos, 50. Tahamata, rozhodovali: Vojtech Christov (I. polčas), Ladislav Gadoši (II. polčas) – Tibor Jančovič, Emanuel Cuninka

FC Spartak Trnava legendy: Roland Praj – Karol Dobiáš, Peter Doležaj, Stanislav Jarábek (kapitán), Mário Bicák – Igor Bališ, Miroslav Karhan, Július Šimon, Michal Gašparík st. – Marek Ujlaky, Jozef Adamec

Ajax Amsterdam Old Boys: Stanley Menzo – Dick Schoenaker, Aaron Winter, Rob Witschge, Tarik Oulida – Simon Tahamata, Michael Mols, Sjaak Swart (kapitán), Richard Witschge – Dennis Gerritsen, Wamberto Campos

Rozhodovali: Vojtech Christov (I. polčas), Ladislav Gadoši (II. polčas) – Tibor Jančovič, Emanuel Cuninka