Trnava porazila Žilinu, šláger videlo vyše 13-tisíc divákov

Spartak Trnava privítal na novom štadióne MŠK Žilina
Marek Janečka (vpravo) z Trnavy strieľa gól počas zápasu 7. kola Fortunaligy medzi FC Spartak Trnava a MŠK Žilina. Trnava, 30. august 2015. Foto: SITA/Ivan Kopčáni

BRATISLAVA 30. augusta (WEBNOVINY) – Futbalisti Spartaka Trnava zvíťazili v nedeľňajšom šlágri 7. kola Fortuna ligy 2015/2016 nad MŠK Žilina 2:0 (1:0) a svojmu súperovi pripravili prvú prehru v najvyššej slovenskej súťaži v aktuálnom ročníku.

Obrazom: Trnavčania si poradili so Žilinčanmi pred vyše trinásťtisíc divákmi

Trnavčanov poslal do vedenia hneď v úvode strelou obranca Marek Janečka, zisk troch bodov poistil v 76. minúte Aldo Baéz.

Zverenci dočasného trénera Branislava Mráza sa v tabuľke posunuli na 6. miesto hneď za Žilinčanov. Hostia, ktorí sa vo štvrtok rozlúčili s účinkovaním v Európskej lige, nevyužili vyše 75-minútovú presilovku o jedného hráča po vylúčení brankára Spartaka Ľuboša Kamenára po štvrťhodine hry.

Futbal – Fortuna liga 2015/2016 – 7. kolo – nedeľa:
FC Spartak Trnava – MŠK Žilina 2:0 (1:0)

Góly: 4. Janečka, 76. Baéz, ŽK: 66. Čonka, 86. Vojtuš – 72. Jelič, ČK: 15. Kamenár (Trnava), rozhodovali: Vnuk – Mókoš, Hancko, 13 340 divákov

Trnava: Kamenár – Janečka, Godál, Nikolič, Čonka – Baéz (82. Casado), Halilovič – Schranz (19. A. Jakubech), Mikinič (40. Vojtuš), Mikovič – Majtán

Žilina: Volešák – Špalek (46. Bénes), Králik (81. Klec), Škriniar, Letič – Pečovský – Paur, Káčer, Škvarka (60. William Alves de Oliveira, Mihalík – Jelić

Tabuľka najvyššej slovenskej futbalovej súťaže Fortuna ligy 2015/2016 po nedeľňajšom stretnutí 7. kola:

1. AS Trenčín 7 6 1 0 12:2 19

2. DAC 1904 Dunajská Streda 7 4 2 1 14:6 14

3. ŠK Slovan Bratislava 7 4 2 1 12:6 14

4. Spartak Myjava 7 4 1 2 10:9 13

5. MŠK Žilina 6 3 2 1 16:8 11

6. FC Spartak Trnava 7 2 2 3 8:10 8

7. MFK Skalica 7 2 1 4 10:13 7

8. FK Senica 7 1 3 3 6:13 6