Nitra predviedla obrat proti Zvolenu, Banská Bystrica triumfovala a Detva strelila šesť gólov

Tipsport liga, Nitra - Zvolen
Colton Yellow Horn (uprostred) z HK Nitra počas hokejového zápasu 26. kola základnej časti Tipsport ligy 2019/2020 medzi HK Nitra - HKM Zvolen. Nitra, 29. november 2019. Foto: SITA/Martin Havran

Hokejisti HK Nitra predviedli obrat v piatkovom stretnutí 26. kola základnej časti slovenskej Tipsport ligy 2019/2020, keď v závere druhej tretiny prehrávali 0:2, ale ešte pred druhou prestávkou vyrovnali a víťazný obrat dokonali v tretej časti. Najskôr sa presadil v 44. min Blackwater a v 60. min dal gólovú bodku Csányi.

Majstrovská Banská Bystrica potvrdila 2. pozíciu triumfom 4:1 na ľade Miškovca. U súpera uspeli aj Popradčania, ktorí síce inkasovali v Trenčíne ako prví, ale potom štyrmi gólmi otočili vývoj a dosiahli tretiu výhru v sérii.

Súboj tímov zo spodných priečok rozhodli v Detve domáci v záverečnej tretine, v ktorom zlomili odpor Novozámčanov a zdolali ich 6:3. Detvianski hokejisti naplno bodovali po dvoch prehrách – odčinili predovšetkým výprask 0:11 na ľade Slovana Bratislava – najmä zásluhou elitnej útočnej formácie. Po dva góly si pripísali Šišovský a Zuzin, Sýkora pridal jeden presný zásah.

Tipsport liga 2019/2020

• 26. kolo základnej časti – piatok:

HK Dukla Trenčín – HK Poprad 1:4 (1:0, 0:1, 0:3)
Góly: 14. Bartovič (Hecl, Sádecký) – 28. Svitana (Zagrapan), 41. Zagrapan (Takáč), 48. Svitana (Takáč, Kozák), 56. Zagrapan (Erving, Ulrych)

HK Nitra – HKM Zvolen 4:2 (0:0, 2:2, 2:0)
Góly: 38. Kollár (Buček), 39. Morrison, 44. Blackwater (Scheidl, Horn), 60. Csányi (Čaládi, Minárik) – 25. Tibenský (Maier), 28. Drgoň (Šťastný)

DVTK Jegesmedvék Miškovec (Maď.) – HC ’05 iClinic Banská Bystrica 1:4 (1:2, 0:1, 0:1)
Góly: 9. Részegh (Vas) – 4. Šille (Petrinec, Kabáč), 11. Hrnka (Hickmott, Cardwell), 26. Bubela (Lamper, Bartánus), 54. Bubela (Fafrák)

HC 07 WPC Koliba Detva – HC Mikron Nové Zámky 6:3 (2:0, 1:3, 3:0)
Góly: 11. Šišovský (Sýkora, Zuzin), 18. Gašpar (Gachulinec), 34. Zuzin (Sýkora, Šišovský), 48. Šišovský, 54. Zuzin (Fekiač), 60. Sýkora (Zuzin, Šišovský) – 22. Drtina (Urban), 25. Stupka (Hruška, Ordzovenský), 37. Jurík (Pospíšil, Drtina)