Trnava remizovala a je v play-off Euroligy, Trenčín dohral

Futbalisti Trnavy remizovali v odvete EL so St. Johnstone
Martin Mikovič z FC Spartak Trnava (vpredu) počas odvetného zápasu 3. predkola Európskej ligy 2014/2015 medzi FC Spartak Trnava - St. Johnstone F.C. Zlaté Moravce, 7. august 2014. Foto: SITA/Martin Havran

ZLATÉ MORAVCE 7. augusta (WEBNOVINY) – Futbalisti Spartaka Trnava remizovali 1:1 (0:1) v Zlatých Moravciach s hráčmi FC St. Johnstone vo štvrtkovom odvetnom zápase 3. predkola Európskej ligy. Minulotýždňový prvý duel na Ostrovoch sa skončil víťazstvom hostí 2:1, čo v súčte oboch duelov posunulo do play-off kontinentálneho pohára číslo dva slovenského zástupcu.

Obrazom: Futbalisti Trnavy remizovali v odvete EL so St. Johnstone

Krátko pred koncom prvej časti otvoril skóre na štadióne ViOn-u Steve May, keď jeho strelu ľavačkou ešte smolne tečoval v šestnástke Matej Siva. O vyrovnanie sa postaral osem minút pred koncom riadneho hracieho času Martin Mikovič.

Zverenci Juraja Jarábka spoznajú svojho súpera v ďalšej fáze súťaže v piatok popoludní, keď je na programe žreb vo švajčiarskom Nyone.

Spartak Trnava (SR) – FC St. Johnstone (Škót.) 1:1 (0:1) – prvý zápas 2:1, do play-off EL postúpil Spartak Trnava

Góly: 82. Mikovič – 41. May, ŽK: 22. E. Sabo, 64. Mikovič, 82. Grabež, 84. Janečka – 25. Caddis, 84. Mackay, 90.+ Scobbie, rozhodoval: Estrada Fernández (Šp.), 3884 divákov

Trnava: Rusov – Siva, Bortel, Martin Tóth, Čonka – E. Sabo, Casado – Janečka, Vlasko (59. M. Vyskočil), Schranz (87. Grabež) – Mikovič (90.+ Špalek)

St. Johnstone: Mannus – G. Miller, Mackay, Scobbie, Easton – Millar – Wotherspoon, Caddis (64. Croft), G. McDonald (79. O’Halloran), May – McLean

Juraj Jarábek (tréner Trnavy): „Určite to bol ťažký zápas. Keby sme pred týždňom nedostali gól v nadstavenom čase, boli by sme dnes o čosi pokojnejší. Škóti dnes dali z jednej šance gól a potom to bolo náročné. Máme mladé mužstvo, pre chlapcov je to veľká škola do budúcnosti.“

Marek Janečka (kapitán Trnavy): „Myslím si, že pre každého z nás sú to dôležité skúsenosti. Je to veľké pozitívum, sme šťastní, že sme to zvládli. V prestávke sme si povedali, že musíme byť pokojní, zlepšiť kombináciu, že nesmieme začať brániť, pretože to by sa nám mohlo stať osudným. Súper nás neprekvapil ničím, ale napokon sme aj tak inkasovali. Našťastie, Mikovič dal gól na 1:1. Uvidíme, koho nám v piatok vyžrebujú. Raz prídu časy, kedy nám to pôjde horšie, preto si to teraz užívame.“

Martin Mikovič (útočník Trnavy a strelec vyrovnávajúceho gólu): „Zápas bol od začiatku náročný, dostali sme sa pod tlak. Potom sme prevzali priebeh do vlastných rúk, ale trochu nás pribrzdil inkasovaný gól. Po zmene strán sme začali viac behať a napokon sa nám podarilo vyrovnať.“

I. polčas

Úvodná desaťminútovka patrila hosťom, ktorí zahrávali tri štandardky. Trnavčania odpovedali umiestnenou strelou Janečku spoza šestnástky. V 17. min parádny pokus Maya vyškriabal Rusov nad brvno. Po polhodine predviedli domáci peknú akciu s centrom Mikoviča na bližšiu žrď a Schranzovou hlavičkou, tú však zblokoval obranca súpera na rohový kop. V závere prvého polčasu sa dostal Spartak k tlaku, ale nedokázal využiť svoje tri šance a v 42. min inkasoval, keď skóroval May. Jeho strelu ľavačkou ešte nešťastne tečoval Siva – 0:1.

II. polčas

Úvod druhého polčasu veľa vzruchu nepriniesol. Až po hodine hry nebezpečne vystrelil Janečka, ale nepotrestal zmätky v hosťujúcej obrane. V 70. min zachránil škótsky tím od inkasovania brankár, keď reflexívne vyrazil hlavičku Schranza. Potom sa dlho hralo len medzi šestnástkami bez výraznejšieho vzruchu. Až osem minút pred koncom riadneho hracieho času vyrovnal rýchlonohý Mikovič, keď zo samostatného úniku potrestal hrubú chybu hostí.

Futbalisti AS Trenčín prehrali v odvetnom súboji 3. predkola Európskej ligy 2014/2015 na trávniku Hull City 1:2 (1:1) a do play-off EL postúpil anglický zástupca. Trenčania zápas veľmi sľubne rozbehli a dlho držali postup vo svojich rukách. Skóre otvoril už v 2. min útočník AS Tomáš Malec. V 27. min vyrovnal na 1:1 domáci krídelník Ahmed Elmohamady. O víťazstve aj postupe úradujúceho finalistu FA Cupu rozhodol v 80. min striedajúci Sone Aluko.

Hull City (Angl.) – AS Trenčín (SR) 2:1 (1:1) – prvý zápas 0:0, do play-off EL postúpil Hull City

Góly: 27. Elmohamady, 80. Aluko – 2. Malec, ŽK: 39. Long – 63. Holúbek, 90. + Malec, rozhodovali: Nijhuis – Van de Ven, Schaap (všetci Hol.)

Hull City: McGregor – A. Bruce (66. T. Ince), Davies, Chester – Huddlestone – Elmohamady, Brady (56. Brady), Snodgrass, Livermore – Long (74. Aluko), Sagbo

Trenčín: Volešák – Čögley, Rodríguez da Silva, Kleščík, Holúbek – Lobotka – Moses Simon (90.+ Rundič), Mišák (82. Mondek), Hajradinovič (74. Opatovský), Kubík – Malec

Hlas:

Martin Ševela (tréner Trenčína): „Sme smutní z toho, že sme nepostúpili. Boli sme asi desať minút od malého zázraku, pre ktorý sme si sem prišli. Čo sa týka zápasu, mali sme dobrý vstup, podarilo sa nám streliť gól, mali sme aj ďalšie šance. Boli sme dostatočne nebezpeční, do duelu sme nešli so strachom. Z prvého stretnutia u nás pred týždňom sme si boli vedomí toho, že s Hullom môžeme hrať rovnocennú partiu.“

I. polčas

Už v 2. min pripravili hostia šok pre domácich. Po centri Kubíka prekonal Malec McGregora a Trenčín viedol 1:0. V 10. min musel po strele Holúbeka zachraňovať brankár Hullu. Po štvrťhodine mohlo byť vyrovnané, ale strelu Longa chytil Volešák. Tlak domácich narastal a v 27. min sa futbalisti z grófstva Yorkshire dočkali. Po prihrávke Bradyho sa presadil Egypťan Elmohamady – 1:1. Brankár AS Volešák inkasoval od hráčov tímu Premier League po bezmála 120 minútach nepriestrelnosti. Ďalší skvelý zákrok predviedol hosťujúci gólman v 37. min, keď na čiare zachránil po hlavičke Sagba.

II. polčas

Trenčania mohli zaskočiť domácich aj na začiatku druhého polčasu. Takmer gólovú strelu Hajradinoviča zblokoval jeden z obrancov Hullu. Domácim mohol zabezpečiť vedenie v 57. min už po niekoľkých sekundách na trávniku striedajúci Rosenior, ale tesne minul. V 77. min nenamieril presne ani Huddlestone. Postupový druhý gól Hullu napokon strelil v 80. min ďalší striedajúci hráč Aluko. V nadstavenom čase rozvlnil Holúbek z priameho kopu iba bočnú sieť, a tak sa z postupu do play-off tešili domáci hráči.