Trnava a Ružomberok postúpili do semifinále Slovnaft Cupu, vyradili Dunajskú Stredu a Poprad

Trnava - Dunajská Streda
Zľava: Lukáš Greššák z Trnavy a Tomáš Huk (hore) a Ľubomír Šatka, obaja z Dunajskej Stredy počas zápasu 6. kola futbalovej súťaže Slovnaft Cup 2017/2018 medzi FC Spartak Trnava - FC DAC 1904 Dunajská Streda. Trnava, 13. marec 2018. Foto: SITA/Ivan Kopčáni

BRATISLAVA 13. marca (WebNoviny.sk) – FC Spartak Trnava postúpil do semifinále slovenskej pohárovej futbalovej súťaže Slovnaft Cup 2017/2018. V utorkovom šlágri štvrťfinále zdolal na domácom ihrisku FC DAC 1904 Dunajská Streda 2:0. Hrdinom Trnavy sa stal striedajúci Marvin Egho, ktorý najprv v 80 min strelil prvý a víťazný gól a o deväť minút neskôr pridal aj poistku.

Medzi najlepšími štyrmi sa predstaví aj Ružomberok. V utorkovom stretnutí zdolal domácich hráčov Popradu 2:0. O osude zápasu rozhodla nešťastná situácia v prvom polčase, keď brankár druholigového Popradu Ján Malec nezachytil prihrávku svojho obrancu Jakuba Hrica. Gólovú poistku pridali hostia v závere duelu zásluhou Petra Masla.

Žreb semifinále bude vo štvrtkov, finále je na programe 1. mája na Štadióne Antona Malatinského v Trnave.

Slovnaft Cup 2017/2018

• štvrťfinále (hralo sa na jeden zápas)

FK Poprad (II. liga) – MFK Ružomberok 0:2 (0:1)
Gól: 32. Hric (vlastný), 80. P. Maslo, ŽK: 21. Šesták, 43. Kukoľ, 70. Kopúnek – 61. Kostadinov, 75. Macík, rozhodovali: Glova – Ádám, Jánošík, 1352 divákov

FC Spartak Trnava – FC DAC 1904 Dunajská Streda 2:0 (0:0)
Góly: 80. a 89. Egho, ŽK: 83. Ofosu – 23. Kalmár, 78. T. Huk, 83. E. Davis, ČK: 90. Ljubičič (DAC), rozhodovali: Kamil Horváth – Benko, Bobko, 3411 divákov