Trnava s červenou kartou otočila duel so Skalicou

FC Spartak Trnava - MFK Ružomberok
Sprava: Tomáš Majtán z Trnavy a Peter Maslo z Ružomberka počas 14. kola Fortunaligy medzi FC Spartak Trnava a MFK Ružomberok. Trnava, 23. október 2015. Foto: SITA/Ivan Kopčáni

TRNAVA 6. novembra (WebNoviny.sk) – Futbalisti Skalice neudržali vedenie 1:0 a prehrali v piatkovej predohrávke 16. kola najvyššej slovenskej súťaže na ihrisku Trnavy 1:2. Tréner hostí Štefan Horný po návrate neuspel ani v druhom zápase napriek tomu, že jeho zverenci po prvom polčase vyhrávali a od 31. minúty hrali presilovku – po faule na Lietavu musel odísť predčasne pod sprchy gólman „andelov“ Kamenár.

Do bránky sa postavil mladík Jakubech, ale Gašparík poslal loptu z bieleho bodu do opačnej strany a otvoril skóre. Domáci dokázali vyrovnať približne po hodine hry, keď sa v pokutovom území najlepšie zorientoval Depetris. Trnavčania rozhodli o svojom víťazstve v 79. min: Schranz si potiahol loptu po ľavej strane, neulakomil sa, nahral voľnému Mikovičovi a ten mal dostatok času i priestoru na presné zakončenie.

Trnava sa po minulotýždňovom zakopnutí so Senicou vrátila späť na víťaznú vlnu, z posledných šiestich domácich duelov vyhrala päť a v tabuľke Fortuna ligy jej patrí 4. miesto. Posledná Skalica je na tom biedne, prehrala už šiesty zápas po sebe a celkovo sa netešila z víťazstva už 14 stretnutí.

Futbal – Fortuna liga 2015/2016 – 16. kolo – piatok:
FC Spartak Trnava – MFK Skalica 2:1 (0:1)

Góly: 58. Depetris, 79. Mikovič – 35. Michal Gašparík (z pok. kopu), ŽK: 25. Mikovič, 53. Martin Tóth – 30. P. Mazan, 42. Ciprys, ČK: 31. Kamenár (Trnava), rozhodovali: Valášek – Ádám, Špivák, 4095 divákov

Trnava: Kamenár – Janečka, Bortel, Martin Tóth (89. L. Mihálik), Čonka – Baéz (46. Cléber) – Schranz, Greššák, Mikovič – Majtán (33. Jakubech), Depetris

Skalica: Lupač – Kurák, Petrovský, Pavol Majerník, Ciprys – Marek Hlinka – P. Mazan, Neoveský (81. Jakubek), Michal Gašparík (66. Čermák), Ulrich – Lietava (60. Šebesta)

Tabuľka najvyššej slovenskej futbalovej súťaže Fortuna ligy 2015/2016 po piatkovom dueli 16. kola:

1. AS Trenčín 15 12 2 1 33:12 38

2. ŠK Slovan Bratislava 15 9 4 2 23:12 31

3. MŠK Žilina 15 8 3 4 34:21 27

4. FC Spartak Trnava 16 8 2 6 23:21 26

5. Spartak Myjava 15 7 2 6 16:21 23

6. DAC 1904 Dunajská Streda 15 6 3 6 21:17 21

7. FK Senica 15 6 3 6 19:22 21

8. MFK Ružomberok 15 4 6 5 19:19 18