Trnava si postup do Euroligy užíva, hovorí o veľkej škole

Futbalisti Trnavy remizovali v odvete EL so St. Johnstone
Martin Mikovič (vpravo) a Ivan Schranz (vľavo) z FC Spartak Trnava počas odvetného zápasu 3. predkola Európskej ligy 2014/2015 medzi FC Spartak Trnava - St. Johnstone F.C. Zlaté Moravce, 7. august 2014. Foto: SITA/Martin Havran

ZLATÉ MORAVCE 8. augusta (WEBNOVINY) – Futbalisti Spartaka Trnava budú v piatok s napätím očakávať súpera v play-off Európskej ligy, kam sa prebojovali po konfrontácii so škótskym St. Johnstone. Zverenci trénera Juraja Jarábka zvládli napínavú štvrtkovú domácu odvetu po remíze 1:1. Minulý týždeň na Ostrovoch vyhrali „andeli“ 2:1.

„Keby sme pred týždňom nedostali gól v nadstavenom čase, boli by sme dnes o čosi pokojnejší. Škóti dnes dali z jednej šance gól a potom to bolo náročné. Máme mladé mužstvo, pre chlapcov je to veľká škola do budúcnosti,“ uviedol po zápase pre RTVS kouč Trnavy Jarábek.

Trnavčania v odvete nepodali taký dobrý výkon ako u súpera a mali problémy. Už v úvode sa dostali pod tlak, ktorý vyvrcholil inkasovaným gólom v závere prvého polčasu. Fanúšikov v Zlatých Moravciach trochu upokojil až v 83. min Martin Mikovič, keď využil zaváhanie v obrane hostí.

Obrazom: Futbalisti Trnavy remizovali v odvete EL so St. Johnstone

„Myslím si, že pre každého z nás sú to dôležité skúsenosti. Je to veľké pozitívum, sme šťastní, že sme to zvládli. V prestávke sme si povedali, že musíme byť pokojní, zlepšiť kombináciu, že nesmieme začať brániť, pretože to by sa nám mohlo stať osudným. Raz prídu časy, kedy nám to pôjde horšie, preto si to teraz užívame,“ hodnotil kapitán Trnavy Marek Janečka.

Spartak spozná svojho súpera v play-off druhej najprestížnejšej európskej pohárovej súťaže v piatok okolo poludnia, keď je na programe žreb v sídle Európskej futbalovej únie (UEFA) vo švajčiarskom Nyone. Trnava v súťaži prešla už cez troch súperov a je najdlhšie pôsobiacim slovenským klubom v tohtosezónnej edícii. V 1. predkole si poradila s maltským FC Hibernians, o fázu ďalej zdolala gruzínsky FC Zestafoni a teraz pokorila aj škótsky St. Johnstone.