Trnava vyhrala rýchlym gólom, vo Fortune lige je tretia

Ján Vlasko
O triumfe Spartaka Trnava v Dunajskej Strede už v druhej minúte rozhodol Ján Vlasko. Foto: SITA/Martin Havran

DUNAJSKÁ STREDA 3. apríla (WEBNOVINY) – Futbalisti Spartaka Trnava zvíťazili v piatkovom stretnutí 24. kola najvyššej slovenskej súťaže Fortuna ligy 2014/2015 na pôde Dunajskej Stredy 1:0.

Zverenci trénera Juraja Jarábka si upevnili tretie miesto v tabuľke, o päť bodov zaostáva Slovan Bratislava, ktorý má však zápas k dobru. Hráči zo Žitného ostrova figurujú na 8. pozícii s dvanásťbodovým mankom na Trnavčanov, ktorí dosiahli v tejto sezóne prvé víťazstvo na ihrisku súpera. O troch bodoch rozhodol hneď v úvode zápasu Ján Vlasko, ktorý v 2. minúte krížnou strelou zvnútra pokutového územia trafil presne k ľavej žrdi domácej bránky.

Dunajská Streda prišla po 18 dueloch o domácu nezdolanosť. V „nedobytnom hrade“ predtým naposledy uspela Myjava, ktorá 23. novembra 2013 zvíťazila hetrikom Štefana Pekára presvedčivo 3:0.

Futbalisti Trnavy majú s dunajskostredským protivníkom v tejto sezóne priaznivú bilanciu. Spartak dosiahol 20. júla na pôde súpera v rámci 2. kola najvyššej súťaže bezgólovú remízu, v domácom prostredí 4. októbra 2014 zvíťazil 3:1: dva razy skóroval spomenutý Martin Vyskočil a raz Erik Jendrišek, v drese FC DAC sa presadil Peter Štepanovský.

Futbal – Fortuna liga 2014/2015 – 24. kolo – piatok:
FC DAC 1904 Dunajská Streda – FC Spartak Trnava 0:1 (0:1)

Gól: 2. Vlasko, ŽK: 15. Kwin, 87. Szarka – 18. Miloš Nikolič, 90. Janečka, rozhodovali: Pavlík – R. Sluk, K. Poláček, 5411 divákov

Dunajská Streda: Polaček – M. Turňa, Ľ. Michalík, Kwin (74. Peter Majerník), O. Szabó – M. Ljubičič – Štepanovský (71. R. Černák), Sarr, Sesar (37. V. Horváth), Brašeň – Szarka

Trnava: Kelava – Janečka, Miloš Nikolič, Greššák, Čonka – Marek Hlinka, Casado (82. K. Kuzma) – E. Sabo, Vlasko (75. Sládek), Cléber Silva Nascimento – Vojtuš (70. M. Vyskočil)