Trnava vyzve v semifinále Slovnaft Cupu majstrovskú Žilinu

Žilina vyhrala Slovenský pohár
Futbalisti MŠK Žilina sa po prvý raz v histórii stali víťazmi slovenskej pohárovej klubovej súťaže. V utorkovom mimoriadne dramatickom dueli na štadióne v Bardejove zdolali v rámci 43. ročníka, premiérovo s novým názvom Slovnaft Cup, tím FK Senica 3:2 po predĺžení (2:2, 1:1). Foto: SITA/Ivan Fleischer

Vyžrebované dvojice semifinále Slovnaft Cup 2012/2013:

MFK Košice – ŠK Slovan Bratislava

MŠK Žilina – FC Spartak Trnava

BRATISLAVA 15. novembra (WEBNOVINY) – Futbalisti obhajcu prvenstva MŠK Žilina nastúpia v semifinále slovenskej pohárovej klubovej súťaže s názvom Slovnaft Cup 2012/2013 proti FC Spartak Trnava.

Druhú dvojicu tvoria MFK Košice a aktuálny líder Corgoň ligy ŠK Slovan Bratislava.

Rozhodol o tom štvrtkový popoludňajší žreb na zasadnutí športovo-technickej komisie Slovenského futbalového zväzu (ŠTK SFZ). Informáciu prinieslo konto SFZ na Facebooku.

Semifinále Slovnaft Cupu sa rovnako ako štvrťfinále hrá už na dve stretnutia (pohárový systém doma – vonku, pozn.) a uskutoční sa na jar budúceho roka. Prvé duely v Košiciach a Žiline sú na programe 9. 4., odvety o týždeň neskôr 16. apríla.

Súboj o celkový triumf v domácej pohárovej súťaži sa odohrá 1. mája 2013 v dosiaľ neurčenom dejisku.

Obhajcom trofeje v slovenskej pohárovej klubovej súťaži sú futbalisti MŠK Žilina, ktorí 8. mája 2012 zdolali na trávniku v Bardejove v dramatickom dueli hráčov Senice 3:2 po predĺžení. Víťaz Slovnaft Cupu 2012/2013 sa kvalifikuje do predkola Európskej ligy UEFA 2013/2014.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie MŠK Žilina