Trnava zdolala Linfield, celý polčas hrala o hráča menej

FC Spartak Trnava – Linfield FC
Boris Godál z FC Spartak Trnava (v strede) a Stephen Lowry z Linfield FC (vľavo) počas prvého zápasu 2.predkola Európskej ligy 2015/2016 medzi FC Spartak Trnava (SR) – Linfield FC (Sev. Ír.). Zlaté Moravce, 16. júl 2015. Foto: SITA/Martin Havran

ZLATÉ MORAVCE 16. júla (WEBNOVINY) – Futbalisti Spartaka Trnava zvíťazili nad severoírskym vicemajstrom FC Linfield 2:1 (2:1) vo štvrtkovom stretnutí 2. predkola Európskej ligy 2015/2016.

Na trávniku v Zlatých Moravciach sa „andeli“ v 16. min ujali vedenia gólom Erika Saba z pokutového kopu, za hostí vyrovnal v 21. min peknou strelou z priameho kopu David Kee. V 35. min však Martin Mikovič opäť naklonil misky váh na stranu Spartaka. Domácich však tesne pred odchodom do kabín oslabil srbský stopér Miloš Nikolič, ktorý dostal od ruského hlavného rozhodcu Michaila Vilkova druhú žltú a následne aj červenú kartu.

Obrazom: Trnava v Európskej lige zdolala Linfield FC

Po zmene strán sa napriek úsiliu oboch tímov skóre nezmenilo, niečo viac ako 3000 divákov na štadióne FC ViOn už gól nevidelo. Zápas bol dosť nervózny, arbiter len v druhom polčase ukázal sedem žltých kariet. Víťaznú premiéru v trnavskom drese absolvoval argentínsky defenzívny stredopoliar Aldo Baéz, ktorý prišiel do Spartaka na ročné hosťovanie zo Slavie Praha.

Odvetný duel týchto dvoch súperov sa uskutoční o týždeň 23. júla o 20.45 h SELČ (19.45 h miestneho času) v severoírskom Belfaste. Zverenci trénera Juraja Jarábka si vezú na „ostrovy“ tesný jednogólový náskok.

FC Spartak Trnava (SR) – FC Linfield (Sev. Ír.) 2:1 (2:1) – hralo sa v Zlatých Moravciach

Góly: 16. E. Sabo (z pok. kopu), 35. Mikovič – 21. Kee, ŽK: 19. Miloš Nikolič, 64. Baéz, 78. Bortel – 64. Hegarty, 68. R. Clarke, 73. M. Clarke, 81. Lowry, 89. Haughey, ČK: 44. Miloš Nikolič (Trnava) po druhej ŽK, rozhodoval: Michail Vilkov (Rus.), 3220 divákov

Trnava: A. Jakubech – Martin Tóth (70. Greššák), Miloš Nikolič, Godál, Čonka – Casado (64. Mikinič), Baéz – Halilovič, E. Sabo, Mikovič – Harba (46. Bortel)

FC Linfield: Ross Glendinning – Reece Glendinning, Haughey, Hegarty, M. Clarke – Sproule, Kee, Lowry, Burns (57. R. Clarke) – Waterworth, Bates

Juraj Jarábek (tréner Spartaka Trnava, zdroj: onlajny.eu): „Mužstvo FC Linfield má svoju kvalitu. My sme sa na tento zápas poctivo pripravili, vypracovali si príležitosti, ktoré treba premieňať. Severoírsky súper behal, bránil, čakal na kontry či štandardky. Po jednej z nich pekne vyrovnal. Najviac nám uškodilo vylúčenie Nikoliča. Preskupili sme rady. Chýbajú nám hráči, zranený Cléber bude mimo osem mesiacov, Baéz rotoval, ako bolo treba. Za nami je iba prvý polčas, čaká nás ešte odveta.“

Erik Sabo (stredopoliar a autor prvého gólu Spartaka Trnava, zdroj: onlajny.eu): „Mali sme dnes viacero príležitostí, ktoré sme nevyužili. Strelili sme vedúci gól, škoda vylúčenia tesne pred polčasovou prestávkou. Hostia boli úspešnejší v osobných súbojoch. Keď toto v odvete v Severnom Írsku zlepšíme, postúpime ďalej.“