Trnava zdolala v 1. predkole EL-UEFA FK Zeta Golubovci

Bez názvu
Issa Koro Kone (dole) z Trnavy sa teší so spoluhráčmi z gólu v prvom zápase 1. predkola futbalovej Európskej ligy UEFA medzi FC Spartak Trnava - FK Zeta Golubovci Foto: SITA/Marián Peiger

TRNAVA 30. júna (WEBNOVINY) – Futbalisti Spartaka Trnava zvíťazili v prvom zápase 1. predkola Európskej ligy UEFA nad FK Zeta Golubovci z Čiernej Hory presvedčivo 3:0, po polčase 1:0. V 30. min otvoril skóre Koro Kone, keď v páde dostal do siete strelecký pokus Petráša. Krátko po zmene strán rozjasal hŕstku divákov na tribúnach Kaščák, smer jeho strely pred brankárom zmenil ešte jeden z hosťujúcich obrancov. Necelých desať minút pred koncom uzavrel skóre na 3:0 Tomaček z priameho kopu. Trnavčania si tak vytvorili ideálny náskok pred odvetou, ktorá je na programe vo štvrtok 7. júla v Podgorici.

FC Spartak Trnava – FK Zeta Golubovci (Č. Hora) 3:0 (1:0)

Góly: 30. Kone, 49. Kaščák, 81. Tomaček, ŽK: 10. Diallo, 28. Ciprys, 56. Procházka, 90. Sabo – 27. Petrovič, 85. Kneževič, rozhodovali: Sutton – Lynch, Broughton (všetci Ír.)

Zostavy

Trnava: Raška – P. Čarnota, Diallo, Gross, Machovec – J. Petráš, Kaščák, R. Procházka, Ciprys (62. Sabo) – Ľ. Bernáth (46. Tomaček), Koro Kone (80. Gogolák)

Zeta: Ivanovič – Došljak, Petrovič, Kaludjerovič, Novovic – Burzanovič (53. Kneževič), Peličič, Zlatičanin, Škuletič, Božovič (78. Ladjič) – Korač

.

I. polčas

Pred úvodným hvizdom sa nad Trnavou prehnala búrka, ale kvalitne pripravenému trávniku to neublížilo. Domáci vedomí si dôležitosti zápasu začali bez rešpektu nátlakovou hrou a hostí zatlačili pred ich šestnástku. Už v 4. min si loptu na priamy kop z 18 m postavil Kone, technickou strelou zatočil k ľavej tyči, gólman Ivanovič odvrátil na rohový kop. Na začiatku druhej štvrťhodiny sa Procházka po centri Ciprysa ocitol pred gólmanom Ivanovičom, ale trafil iba nohy vybiehajúceho brankára, odrazenú loptu dobiehajúci Bernáth poslal do bočnej siete. Domáci boli neustále v tlaku, dobýjali bránku hostí, ale finálna prihrávka a zakončenie bolo bez efektu. Po polhodine hry sa hŕstka divákov na tribúnach dočkala gólu. Center Machovca z ľavej strany našiel pri zadnej tyči Petráša, ten sa pokúsil krížnou strelou dostať loptu do siete, ale podarilo sa to až Kore Konovi, ktorý v sklze doťukol loptu za bránkovú čiaru – 1:0. V 34. min hostia po brejku nebezpečne pohrozili, keď Božovičova tvrdá strela skončila na brvne Raškovej bránky. Päť minút pred koncom prvého polčasu Božovičov pokus z priameho kopu tečoval Procházka hlavou smerom na vlastnú bránku, ale Raška vytlačil loptu na rohový kop.

II. polčas

Do druhého dejstva za vytrvalého dažďa domáci prestriedali, nevýrazného Bernátha vystriedal Tomaček a útočná aktivita domácich sa zvýšila. Výsledkom bola akcia striedajúceho hráča, ktorý v 49. min centroval do šestnástky Zety, obrancovia loptu nedôrazne odvrátili a nekrytý Kaščák bez prípravy pridal gólovú poistku prízemnou strelou – 2:0. V 64. min Procházka spoza šestnástky mieril medzi žrde, ale Ivanovič reflexívne vyrazil na rohový kop. V 72. min sa pohyblivý Tomaček rútil sám na hosťujúceho gólmana, ale umiestnenú prízemnú strelu Ivanovič kryl. V 79. min vyloženú šancu Procházka nedokázal premeniť z jedného metra, trafil iba do brankára. V 81. min svoje veľké úsilie a túžbu po góle dosiahol striedajúci Tomaček, keď z priameho kopu dobre mierenou strelou k ľavej žrdi upravil na konečných 3:0.

Pavel Hoftych (tréner Trnavy): „Videl som ich tréning a preto som mal pred zápasom isté obavy z ich techniky a herného prejavu. Do duelu sme však vstúpili aktívne, mohli sme dať aj ďalšie góly a zvíťaziť ešte výraznejšie. Najmä Procházka však nevyužil núkajúce sa šance. Hráči dodržiavali taktické pokyny, vyhrali sme zaslúžene a urobili dobrý výsledok pred odvetou.“

Dejan Vukičevič (tréner Golubovci): „Vyhralo lepšie mužstvo. Gratulujem Spartaku k víťazstvu, v odvete musíme byť herne lepší ako dnes. V niektorých momentoch stretnutia sme mohli Trnave znepríjemniť víťazstvo, mohli sme dať gól. V druhom polčase sme darovali domácim dva presné zásahy. Tretí gól nemal byť, ale rozhodca odpískal faul. Vedeli sme, že nás čaká takýto ťažký súper.“

.

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu

.

Výsledky štvrtkových prvých stretnutí 1. predkola Európskej ligy UEFA 2011/2012 vo futbale (hrá sa na odvetu):

FC Banants (Arm.) – Olimpi Rustavi (Gruz.) 0:1 (0:0)

AZAL Baku (Azer.) – FC Minsk (Biel.) 1:1 (1:1)

FK Banga Gargždai (Lit.) – FK Karabach (Azer.) 0:4 (0:2)

JK Narva Trans (Est.) – FK Rabotnički (Mac.) 1:4 (1:1)

FK Rad (Srb.) – SP Tre Penne (San Maríno) 6:0 (4:0)

FC Daugava Daugavpils (Lot.) – Tromsö IL (Nór.) 0:5 (0:2)

IF Elfsborg (Švéd.) – CS Fola Esch (Lux.) 4:0 (3:0)

FC Honka (Fín.) – JK Nömme Kalju (Est.) 0:0

NK Varaždín (Chor.) – FC Lusitanos (And.) 5:1 (2:0)

Ferencváros Budapešť (Maď.) – FC Ulisses (Arm.) 3:0 (2:0)