Trnavský kraj bude do každej domácnosti distribuovať svoj časopis, župan to považuje za povinnosť

Jozef Viskupič
Predseda Trnavského samosprávneho kraja (TTSK) Jozef Viskupič. Foto: archívne, SITA/Martin Medňanský

Nový časopis Trnavského samosprávneho kraja bude tlačiť a do poštových schránok všetkých domácností v kraji roznášať spoločnosť Regionpress, ktorá ponúkla vo verejnom obstarávaní najnižšiu cenu. Za tlač a distribúciu 240-tisíc kusov jedného vydania periodika zaplatí kraj 14 300 eur.

Regionpress získal rámcovú zmluvu na 14 vydaní za približne 200-tisíc eur. Časopis bude plnofarebný, v okrese Dunajská Streda a časti okresu Galanta sa počíta aj s jazykovou mutáciou v maďarčine.

Prvé číslo časopisu

Prvé číslo župného časopisu má vyjsť v jarných mesiacoch. Jeho úlohou bude podľa trnavského župana Jozefa Viskupiča informovať verejnosť o aktuálnom dianí v kraji a aktivitách Trnavského samosprávneho kraja.

Považujeme za našu verejnoprávnu povinnosť, aby ľudia bez prístupu na internet a sociálne siete neboli o informácie ukrátení,“ povedal Viskupič pri vyhlásení verejného obstarávania na tlač a distribúciu.

Kraj už časopis vydával

Dodávateľa sa podarilo nájsť až na druhý pokus. Do prvého verejného obstarávania sa prihlásil len jeden uchádzač, kraj preto obstarávanie zopakoval.

Trnavský samosprávny kraj už časopis vydával aj v minulých volebných obdobiach. Mal názov Rodný môj kraj, v každom vydaní bol úvodník vtedajšieho župana Tibora Mikuša. Viskupič periodikum po nástupe do funkcie označil za hanbu žurnalistiky a jeho vydávanie zrušil.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Jozef Viskupič