Trnavský Peugeot prijme z agentúr stovky zamestnancov

PSA Peugeot Citroën
Foto: SITA/Tomáš Benedikovič

TRNAVA 12. júna (WEBNOVINY) – Trnavská automobilka PSA Peugeot Citroën prijme do kmeňového stavu tristo doterajších agentúrnych zamestnancov. Prechod bude od júla do októbra tohto roku. Dvesto zamestnancov dostane zmluvu na dobu neurčitú, ďalších sto na dobu určitú.

Objednávky firmy majú pozitívny výhľad

Agentúru SITA o tom informoval hovorca automobilky Peter Švec. Automobilka zaznamenala v prvom polroku toho roku výrazný rast objednávok, pozitívne sa vyvíja aj odhad objednávok pre druhý polrok. Okrem toho nedávno oznámila investíciu do úplne nového modelu vozidla Citroën.

„Ide o vyjadrenie dôvery v našu budúcnosť, napriek zatiaľ neukončenému kolektívnemu vyjednávaniu,“ povedal Remi Girardon, generálny riaditeľ automobilky v Trnave. Pre doterajších agentúrnych zamestnancov bude prechod do kmeňového stavu znamenať stabilné zamestnanie, možnosti rozvoja pracovnej kariéry a možnosť využívať benefity, ktoré automobilka poskytuje.

Odborári na nezhodu s vedením reagovali štrajkom

Odborári z OZ Kovo nedávno vyhlásili v trnavskej automobilke štrajkovú pohotovosť a začali zbierať podpisy pre vyhlásenie ostrého štrajku. Dôvodom je stroskotanie rokovaní o náraste miezd, pretože vedenie automobilky PSA Peugeot Citroën a odborári sa nedohodli.

Automobilka zamestnáva v súčasnosti 2600 kmeňových zamestnancov, ale vytvára až takmer 3500 pracovných postov. Prostredníctvom svojich dodávateľov dáva nepriamo prácu 10 000 ľuďom. Spoločnosť PSA Peugeot Citroën Slovakia vyrobila v uplynulom roku viac ako 255-tisíc vozidiel, medziročne tak zvýšila objem výroby o 2,7 percenta.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie PSA Peugeot Citroën