Trnavský primátor Peter Bročka zarobí tisícky eur mesačne, poslanci mu schválili maximálny plat

Peter Bročka
Primátor Trnavy Peter Bročka počas ustanovujúceho zasadnutia Mestského zastupiteľstva mesta Trnava, kde spolu s poslaneckým zborom, zložili slávnostný sľub, v priestoroch konferenčnej sály trnavskej radnice. Trnava, 21. november 2018. Foto: SITA/Ivan Kopčáni

TRNAVA 18. decembra (WebNoviny.sk) – Primátor Trnavy Peter Bročka (nezávislý) bude zarábať 5 405 eur v hrubom mesačne. Mestské zastupiteľstvo mu zákonom určený plat na návrh poslanca Juraja Fuzáka zvýšilo o 60 percent, čo je najvyššie možné zvýšenie. Doteraz Bročka dostával približne o tisícku menej.

Poslanci Mestského zastupiteľstva v Trnave v utorok na pokračovaní ustanovujúceho zasadnutia rozhodli aj o zriadení desaťčlennej mestskej rady a zvolili jej členov.

Poslancami obsadili aj jednotlivé komisie mestského zastupiteľstva a výbory mestských častí. Primátor Bročka informoval, že do funkcie prednostky mestského úradu vymenuje od 1. januára Katarínu Koncošovú. Toto miesto bolo neobsadené od marca tohto roku, keď z postu odvolal Ivanu Mudrikovú. Mená svojich zástupcov zatiaľ primátor neoznámil.

Platy primátorov a starostov sú stanovené zákonom. Vychádzajú z priemernej mzdy v národnom hospodárstve (aktuálne 954 eur) a násobku koeficientom podľa počtu obyvateľov. Trnava patrí do kategórie miest, ktoré majú od 50 001 do 100 000 obyvateľov, priemerná mzda sa v prípade primátorov týchto miest násobí koeficientom 3,54. Mestské zastupiteľstvo môže takto vyrátaný plat zvýšiť až o 60 percent.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Peter Bročka