Trofeje pre víťazov na Tour de France navrhol Slovák

Vincenzo Nibali, Thibaut Pinot, Peter Sagan, Rafal Majka
Celkový víťaz Tour de France 2014 Vincenzo Nibali (v žltom), najlepší mladý jazdec do 25 rokov Thibaut Pinot (v bielom), najlepší vrchár Rafal Majka (v bodkovanom) a víťaz bodovacej súťaže Peter Sagan (v zelenom) na pódiu v Paríže po minuloročnej Tour de France. Foto: SITA/AP

UTRECHT 3. júla (WEBNOVINY) – Trofeje pre víťazov cyklistickej Tour de France navrhol Slovák Peter Olach a krištáľové poháre vyrobili v sklárňach v Kamenickom Šenove. Na majiteľov žltého, zeleného, bodkovaného i bieleho dresu čakajú poháre vysoké 60 cm a vážiace 4 kg. Na rozdiel od minulosti má mierne iné vzory trofej pre majiteľa zeleného dresu.

Obrazom: V Holandsku sa predstavili tímy Tour de France

Autor trofejí Peter Olach využil pri svojich návrhoch aj poetiku. „Trofej je v spodnej časti širšia, tak ako na začiatku je široké štartové pole a každý z neho môže vyhrať. V strede potom prichádza k zúženiu, profilujú sa favoriti. Vo finále je len jeden cyklista, ktorý stojí na pomyselnom vrchole,“ predstavil vo videu pre iDnes.cz trofej dizajn koordinátor Škody Peter Olach, absolvent fakulty architektúry Slovenskej technickej univerzity v Bratislave.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom