Trojročný chlapec jedným nábojom postrelil oboch rodičov

Zbraň
zbraň Foto: Thinkstock

Trojročný chlapec v americkom štáte Nové Mexiko vytiahol zbraň z matkinej kabelky a jediným nábojom postrelil obidvoch rodičov.

Trojročný chlapec jedným nábojom postrelil oboch rodičov
Foto: SITA/AP

Náboj zasiahol otca do zadnej časti tela, guľka následne vyšla cez jeho bok a zasiahla tehotnú matku do pleca.

Rodičia, ktorí žijú v motelovej izbe v Albuquerque, si práve išli objednať pizzu, keď začuli výstrel. „Zrazu sme počuli výstrel a okamih na to som si uvedomil, že moja partnerka krváca,“ uviedol otec Justin Reynolds. „Potom som sa posadil a zistil som, že som tiež postrelený,“ dodal Reynolds.

Dvojročná sestra chlapčeka, ktorá sa v tom čase nachádzala v rovnakej miestnosti, zo situácie vyviazla bez zranenia. Otca v nemocnici ošetrili a prepustili, matka, ktorá je v ôsmom mesiaci tehotenstva, je stále hospitalizovaná, nachádza sa však v stabilizovanom stave.

Podľa informácií privolanej polície bola streľba nešťastnou náhodou. Dieťa údajne hľadalo v taške iPod, namiesto toho však našlo nabitú zbraň. Obe deti si do dočasnej starostlivosti prevzali sociálne úrady. Polícia vyšetruje prípadné zavinenie incidentu z nedbalosti.

„Ak vlastníte zbraň, musíte ju zaistiť a nechať ju na bezpečnom mieste – hlavne v prítomnosti detí,“ uviedol hovorca polície.

Incident sa odohral len mesiac po tom, ako batoľa v supermarkete v americkom Idahu náhodne zastrelilo matku zbraňou, ktorú našlo v jej kabelke.

www.news.yahoo.com

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom