Trump či Clintonová? Posledný prieskum udržal USA v napätí

Donald Trump, Hillary Clintonová
Keď respondentom v prieskume ponúkli na výber nie štyroch, ale len dvoch kandidátov - teda museli sa rozhodnúť iba medzi Hillary Clintonovou a Donaldom Trumpom -,vo výsledkoch ich od seba delilo päť percentuálnych bodov. Foto: SITA/AP

WASHINGTO 6. novembra (WebNoviny.sk) – Demokratická kandidátka na úrad prezidenta Spojených štátov Hillary Clintonová vedie dva dni pred voľbami nad republikánskym súperom Donaldom Trumpom o štyri percentuálne body.

Vyplynulo to z nedele zverejnených výsledkov posledného celoštátneho prieskumu, uskutočneného pre americkú spravodajskú televíziu NBC News a pre denník Wall Street Journal (WSJ).

Fotografia

Clintonovú by podľa tohto prieskumu volilo 44 percent Američanov, pričom za Trumpa by hlasovalo 40 percent z nich. Kandidáta Libertariánskej strany Garyho Johnsona by podporilo šesť percent respondentov a kandidátku zelených Jill Steinovú dve percentá.

Keď respondentom v prieskume ponúkli na výber nie štyroch, ale len dvoch kandidátov – teda museli sa rozhodnúť iba medzi Clintonovou a Trumpom -, vo výsledkoch ich od seba delilo päť percentuálnych bodov (48 percent pre Clintonovú k 43 percentám pre Trumpa).

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Donald TrumpHillary Clintonová