Trump je najhorším prezidentom modernej doby, denník Washington Post stojí jednoznačne za Bidenom

Donald Trump, Joe Biden
Kandidát na amerického prezidenta Joe Biden a súčasný prezident Donald Trump. Foto: SITA/AP

Denník Washington Post v pondelok podporil v kampani pred prezidentskými voľbami, ktoré sa uskutočnia 3. novembra, demokratického zástupcu Joea Bidena.

Periodikum označilo 77-ročného rodáka z Pennsylvánie za lídra v otázkach „slušnosti, cti a schopností“, čo je podľa novín v absolútnom rozpore s úradujúcim prezidentom a Bidenovým protikandidátom Donaldom Trumpom.

Najhorší prezident modernej doby

Uznávaný denník sa týmto krokom pridal k známym americkým osobnostiam, ktoré niekoľko týždňov pred voľbami Bidenovi vyslovili podporu. V pomyselnom menoslove sa nachádza niekdajší guvernér Pennsylvánie Tom Ridge, vdova po senátorovi Johnovi McCainovi či hollywoodský herec Dwayne „The Rock“ Johnson.

„Mnohí Američania by mohli byť ochotní hlasovať v prospech kohokoľvek, aby sa zbavili najhoršieho prezidenta modernej doby,“ napísala redakčná rada Washington Post s odvolaním sa na Trumpovo nezvládnutie pandémie koronavírusu v USA či jeho útoky na demokratické hodnoty.

Voliči nemusia podliezať latku

„Našťastie, na to, aby voliči v roku 2020 zosadili prezidenta Trumpa, nemusia podliezať nastavenú latku,“ sarkasticky dodávajú noviny, ktoré považujú Bidena za mimoriadne kvalifikovaného muža so správnymi charakterovými vlastnosťami a schopnosťami potrebnými na to, aby „zvládol náročné úlohy, ktorým bude národ čeliť v nasledujúcich štyroch rokoch“.

Republikán Trump si v minulosti pohneval redakciu Washington Post opakovanými tvrdeniami, že publikuje „falošné správy“. Denník spustil databázu Fact Checker, ktorá zozbierala približne 20-tisíc nepravdivých alebo zavádzajúcich Trumpových vyhlásení.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Donald TrumpDwayne JohnsonJoe Biden