Trump a Kim Čong-un sa stretnú na ostrove Sentosa, prezident dúfa v dohodu so Severnou Kóreou

Singapur, Trump, Kim Čong un
Luxusný rezort na ostrove Sentosa, ktorého budovy v minulsoti stavali aj britskí vojaci. Na tomto mieste sa stretne americký prezident Donald Trump a Kim Čong-un a prerokujú ukončenie jadrového programu krajiny. 6. jún 2018 Foto: SITA/AP

WASHINGTON 6. júna (WebNoviny.sk) – Americký prezident Donald Trump a severokórejský vodca Kim Čong-un sa stretnú v luxusnom rezorte na singapurskom ostrove Sentosa.

V utorok to prostredníctvom sociálnej a mikroblogovacej siete Twitter oznámila hovorkyňa Bieleho domu Sarah Huckabee Sanders s tým, že historický summit sa uskutoční v hoteli Capella. „Ďakujeme našim úžasným singapurským hostiteľom za ich pohostinnosť,“ uviedla.

Summit Trumpa a Kima sa uskutoční 12. júna o 9:00 miestneho času (03:00 SELČ). Americký prezident dúfa, že na stretnutí zabezpečí dohodu so Severnou Kóreou, ktorej cieľom je ukončenie Kimovho jadrového programu. Ako však minulý týždeň Trump zdôraznil, tento proces bude pravdepodobne trvať dlhšie ako jedno stretnutie.

Ostrov Sentosa, ktorý sa nachádza zhruba pol kilometra od pobrežia hlavného ostrova Singapuru, je známy pre svoje luxusné plážové hotely, golfové ihriská a zábavné parky.

Samotný hotel Capella, kam minulý týždeň v súvislosti s prípravami summitu pricestovali americkí i severokórejskí predstavitelia, je okrem svojich luxusných služieb zase známy súkromím, ktoré poskytuje pre obchodné stretnutia či trávenie voľného času. Dve z jeho budov postavili britskí vojaci v 80. rokoch 19. storočia.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Donald TrumpKim Čong-un