Trump nám vyhlásil vojnu, reaguje Severná Kórea na jeho ostré slová o vodcovi Kimovi na Twitteri

Donald Trump
Americký prezident Donald Trump. Foto: SITA/AP

NEW YORK 25. septembra (WebNoviny.sk) – Americký prezident Donald Trump vyhlásil Kórejskej ľudovodemokratickej republike (KĽDR) vojnu. V pondelok sa tak vyjadril severokórejský minister zahraničia Li Jong-ho v reakcii na Trumpov sobotňajší príspevok na Twitteri, v ktorom uviedol, že líder komunistickej krajiny Kim Čong-un, ak neprestane so svojimi ostrými vyhláseniami, „tu už dlho nepobudne“.

Podľa ministra má krajina vďaka tomuto vyjadreniu na základe charty OSN právo na protiopatrenia. Medzi ne má podľa šéfa severokórejskej diplomacie patriť aj „právo na zostrelenie amerických strategických bombardérov, aj keď nie sú vo vzdušnom priestore“ KĽDR.

Trump v sobotu na Twitteri reagoval na vystúpenie Li Jong-hoa na pôde OSN. „Práve som počul ministra zahraničia Severnej Kórey hovoriť v OSN. Ak opakuje myšlienky malého raketového muža (Kim Čong-una, poz.red.), nepobudnú tu veľmi dlho!“ napísal prezident v príspevku. „Otázka, kto tu pobudne dlhšie, je teda zodpovedaná,“ reagoval na Trumpove slová v pondelok severokórejský minister zahraničia.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Donald TrumpKim Čong-un