Trump opäť pohrozil, že zatvorí hranicu s Mexikom

Donald Trump
Prezident Donald Trump hovorí s reportérmi po telekonferencii s vojakmi zo svojho sídla Mar-a-Lago v Palm Beach, 22. 11 2018. Zdroj: SITA/AP Susan Walsh.

WASHINGTON 22. novembra (WebNoviny.sk) – Americký prezident Donald Trump opäť pohrozil, že zatvorí hranicu s Mexikom. Dôvodom sú skupiny migrantov zo Strednej Ameriky, ktoré sa chcú dostať do USA. Pokiaľ sa situácia vymkne spod kontroly, uzavrie hranicu na určitý čas úplne, povedal Trump vo štvrtok v Palm Beach na Floride, kde bude tráviť predĺžený víkend a sláviť Deň vďakyvzdania.

Zatvorením hranice Trump nehrozí prvýkrát. Prezident už celé týždne hromží na skupiny migrantov, ktorí sa vydali z Hondurasu, Salvádoru či Guatemaly na cestu za lepším životom do USA. Utekajú pred chudobou a násilím a v Spojených štátoch chcú požiadať o azyl. Najväčšia niekoľkotisícová skupina dorazila medzičasom do mexického hraničného mesta Tijuana.

Trump v tejto súvislosti vo štvrtok opäť vyhlásil, že sú medzi nimi aj mnohí kriminálnici a „hrozne nebezpeční ľudia“. Dôkazy pre svoje tvrdenia nepredložil. Znovu však zdôraznil, že sa do krajiny nedostanú. „Nevpustíme sem žiadnych kriminálnikov,“ uviedol. Zopakoval tiež, že hranica je veľmi dobre zabezpečená.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Donald Trump