Aktualizované: Trump pátra po autorovi článku, ktorý v denníku New York Times písal o „hnutí odporu“ v Bielom dome

Trump
Americký prezident Donald Trump. Foto: archívne, SITA/AP
  • aktualizované: 6. septembra 22:38

WASHINGTON 6. septembra (WebNoviny.sk) – Prvá dáma USA Melania Trumpová sa vo štvrtok postavila na stranu svojho manžela, čo v posledných mesiacoch nie vždy býva zvykom, a ostro kritizovala anonymného autora úvodníku v denníku The New York Times (NYT).

Ten o sebe tvrdí, že je z Bieleho domu a informuje okrem iného o tom, že proti prezidentovi Donaldovi Trumpovi rastie silné hnutie odporu v radoch jeho vlastných ľudí.

„Ak je nejaký človek dosť odvážny na to, aby obviňoval ľudí z negatívnych krokov, má aj zodpovednosť za to, aby sa verejne postavil za svoje slová a aby sa obvinení ľudia mohli brániť,“ napísala vo štvrtok Melania.„Autorovi úvodníku odkazujem: Neochraňuješ túto krajinu, naopak, podkopávaš ju takýmito zbabelými činmi,“ napísala nahnevaná americká prvá dáma.

Americký prezident Donald Trump sa vo štvrtok pustil do pátrania po autorovi anonymného článku, ktorý vyšiel ako úvodník v denníku The New York Times (NYT). Jeho autor tvrdí, že v Bielom dome existuje akési „hnutie odporu“, ktoré vytrvalo pracuje na tom, aby zvrátilo tie najhoršie Trumpove rozhodnutia a eliminovalo jeho najhoršie vlastnosti a najnebezpečnejšie názory.

„Ak takáto ZBABELÁ anonymná osoba naozaj existuje, potom Timesy jeho – alebo jej – identitu musia, z dôvodov národnej bezpečnosti, okamžite prezradiť vláde,“ napísal v piatok Trump na Twitteri.

Agentúra Associated Press (AP) s odvolaním sa na nemenovaných predstaviteľov Bieleho domu informuje, že Trump už rozbehol intenzívne interné pátranie po údajnom autorovi článku a zisťuje medzi svojimi spolupracovníkmi, kto to mohol byť.

Prvým predstaviteľom Bieleho domu, ktorý sa k situácii vyjadril aj oficiálne, sa stal vo štvrtok šéf americkej diplomacie Mike Pompeo, ktorý počas návštevy Indie autorstvo článku rozhodne poprel. „To som nebol ja,“ vyhlásil a posťažoval sa na praktiky NYT, ktoré považuje za „veľmi znepokojivé“.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Donald TrumpMelania TrumpováMike Pompeo