Trump podozrieva Clintonovú, že bola pod vplyvom drog

Donald Trump
Republikánsky kandidát na amerického prezidenta Donald Trump. Foto: SITA/AP

WASHINGTON 16. októbra (WebNoviny.sk) – Kandidát Republikánskej strany do volieb prezidenta USA Donald Trump v sobotu obvinil svoju súperku v prezidentských voľbách Hillary Clintonovú z užívania drog.

Vyzval ju tiež, aby sa pred najbližším televíznym duelom obaja podrobili drogovému testu. Toto obvinenie prišlo krátko po tom, ako na deväť stúpol počet žien, ktoré Trumpa verejne obvinili zo sexuálneho obťažovania. Všetky tieto obvinenia Trump opäť rozhodne odmietol a ich autorky označil za klamárky

Kritizoval aj Clintonovej vzhľad

Na predvolebnom zhromaždení v New Hampshire Trump na adresu Clintonovej povedal, že pred ich poslednou debatou niečo užila a po nej sotva vládala nastúpiť do auta. Agentúra DPA súčasne poznamenala, že Trump nepredložil žiadne dôkazy, ktoré by potvrdzovali tieto jeho tvrdenia.

DPA pripomenula, že Trump počas predvolebnej kampane niekoľkokrát spochybnil Clintonovej zdravotný stav a schopnosť znášať všetky nároky vyplývajúce z prezidentskej funkcie. V sobotu kritizoval dokonca aj jej vzhľad počas ich v poradí druhej spoločnej TV diskusie.

Spochybnil voľby

Trump okrem toho spochybnil aj samotné voľby, keď vyhlásil, že „sú zmanipulované skorumpovanými médiami, ktoré šíria úplne falošné obvinenia a hrubé lži v snahe presadiť jej (Clintonovej) zvolenie“.

Zopakoval, že podľa jeho názoru by Clintonová mala byť trestne stíhaná a byť vo väzení, ale „namiesto toho sa uchádza o funkciu prezidenta“. Takéto spochybňovanie spravodlivosti volieb však vyvolalo ostrú kritiku, a to aj v tábore republikánov. Paul Ryan, predseda Snemovne reprezentantov, vyjadril presvedčenie, že americké štáty zorganizujú spravodlivé voľby.

Volebný štáb Clintonovej na margo Trumpových výrokov upozornil, že „účasť v politickom systéme, a najmä v hlasovaní, by mala byť podporovaná, nie zatracovaná len pre to, že sa kandidát bojí porážky“.

Posledná spoločná televízna debata Clintonovej s Trumpom sa uskutoční na budúcu stredu. Samotné voľby prezidenta USA sa uskutočnia 8. novembra.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Donald TrumpHillary Clintonová