Trump: Prieskumy sú zmanipulované, v skutočnosti vediem

Donald Trump
Republikánsky kandidát za prezidenta Donald Trump. Foto: archívne, SITA/AP

TAMPA 25. októbra (WebNoviny.sk) – Prieskumy verejnej mienky pred americkými prezidentskými voľbami 8. novembra sú zmanipulované, vyhlásil v noci na utorok počas predvolebného turné na Floride republikánsky kandidát Donald Trump.

Trump vyrazil na trojdňovú sériu mítingov do štátu Florida, kde sú volebné výsledky tradične na vážkach a kde v týchto dňoch už tisícky ľudí odovzdávajú svoje hlasy v predčasnom hlasovaní, uvádza agentúra AP.

Napriek nepriaznivo sa vyvíjajúcim prieskumom však Trump tvrdí, že v skutočnosti pred svojou súperkou Hillary Clintonovou vedie. Vo svojom najnovšom vystúpení Trump kritizoval „nechutné“ médiá a ich „sfalšované prieskumy“, ktoré sú podľa neho ďalším z dôkazov o zmanipulovanosti týchto prezidentských volieb.

Napriek sebavedomým vyhláseniam samotného Trumpa však podľa AP začínajú členovia jeho tímu priznávať – súkromne a už aj verejne – že republikánsky realitný magnát oproti Clintonovej naozaj stráca. Znepokojujú ich náznaky, že jeden z kľúčových štátov, Pensylvánia, sa zrejme prikláňa na stranu demokratickej kandidátky.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Donald TrumpHillary Clintonová