Trump spustil na Facebooku predvolebné vysielanie

Donald Trump
Republikánsky kandidát na amerického prezidenta Donald Trump. Foto: SITA/AP

WASHINGTON 25. októbra (WebNoviny.sk) – Republikánsky prezidentský kandidát Donald Trump v pondelok oznámil, že jeho kampaň bude až do dňa volieb 8. novembra prostredníctvom Facebooku vysielať večerný program. Informovala o tom stránka politico.com.

Polhodinový program sa bude vysielať naživo o 18.30 h miestneho času z mrakodrapu Trump Tower v New Yorku. Po ňom budú nasledovať prenosy z Trumpových zhromaždení, ktoré sa začínajú o 19.00 h. Moderátormi sú Trumpovi poradcovia Boris Epshteyn a Cliff Sims. „Toto je HISTORICKÝ krok. Spoločne opäť vytvoríme vládu ľudu a pre ľud! Pomôžte nám energicky ukončiť posledné týždne tejto kampane a ZVÍŤAZIŤ,“ napísal Trump v príspevku na Facebooku, ktorý obsahuje aj odkaz na stránku pre získavanie finančných prostriedkov na jeho kampaň.

Hosťami úvodnej relácie boli šéfka Trumpovej kampane Kellyanne Conwayová, poradca Jason Miller a Sean Spicer, hlavný stratég Republikánskeho národného výboru (RNC). Vystúpila v nej aj konzervatívna moderátorka a komentátorka Tomi Lahrenová, ktorá od novembra 2015 pracuje pre platformu The Blaze. Prvé minúty programu si podľa webu novín The Hill pozrelo viac ako 60.000 divákov.

Trump čoraz viac využíva sociálne siete ako alternatívu ku káblovým spravodajským staniciam, ktoré opakovane obvinil, že sú voči nemu zaujaté. Pred poslednou celoštátne vysielanou televíznou diskusiou so svojou demokratickou protikandidátkou Hillary Clintonovou a po jej skončení Epshteyn a Sims moderovali na Facebooku podobnú reláciu, čo vzbudilo špekulácie o spustení televízneho kanála v prípade, ak by Trump prehral súboj o Biely dom.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Donald TrumpHillary Clintonová