Trump údajne na rokovaní o obchodnej dohode s Kanadou nie je ochotný na ústupky

Donald Trump
Americký prezident Donald Trump Foto: archívne, SITA/AP.

WASHINGTON 31. augusta (WebNoviny.sk) – Americký prezident Donald Trump sa údajne neoficiálne vyjadril, že neurobí nijaké ústupky v rokovaniach s Kanadou o obchodnej zmluve, ktorá má nahradiť Severoamerickú dohodu o voľnom obchode (NAFTA).

Informoval o tom kanadský denník Toronto Star. Prezident USA sa podľa denníka takto vraj vyjadril počas rozhovoru pre Bloomberg News, pričom chcel, aby jeho slová zostali súkromné, pretože inak „to bude urážlivé, že nedokážu uzavrieť dohodu„.

Hovorkyňa Bieleho domu Lindsay Waltersová sa však vyjadrila, že „kanadskí a americkí vyjednávači naďalej pracujú na dosiahnutí dohody, ktorá bude na prospech obom krajinám„. V pondelok Donald Trump oznámil, že „zruší“ Severoamerickú dohodu o voľnom obchode, keďže uzatvára dohodu s Mexikom a začína vyjednávania s Kanadou.

Prezident povedal, že vznikajúcu dohodu bude nazývať „Obchodná dohoda USA – Mexiko„. Konštatoval, že to bude znamenať koniec názvu NAFTA. V stredu Trump vyjadril presvedčenie, že Kanada sa k novej obchodnej zmluve pripojí.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Donald Trump
Firmy a inštitúcie NAFTA Severoamerická dohoda o voľnom obchode