Trumpova asistentka sa neúctivo vyjadrila o vážne chorom senátorovi McCainovi

John McCain
Americký republikánsky senátor John McCain.

WASHINGTON 11. mája (WebNoviny.sk) – Asistentka v Bielom dome neúctivo odmietla názor ťažko chorého senátora Johna McCaina v súvislosti s nominantkou prezidenta Donalda Trumpa na post šéfky Ústrednej spravodajskej služby (CIA).

Kelly Sadlerová povedala, že „na tom nezáleží“, pretože „aj tak umiera“. Agentúru The Associated Press o tom informovali dve osoby prítomné na štvrtkovej porade pracovníkov komunikačného odboru.

Porada sa konala v Bielom dome za zatvorenými dverami. Trumpova špeciálna asistentka Sadlerová reagovala na nesúhlas 81-ročného McCaina s prezidentovou nomináciou Giny Haspelovej. Zdroje pod podmienkou anonymity uviedli, že ich jej vyjadrenie šokovalo a ohromilo. Biely dom jej slová nespochybnil, Sadlerová na žiadosti o stanovisko nereagovala.

Republikán McCain pôsobí v americkom Senáte tridsať rokov. V júli mu diagnostikovali agresívnu rakovinu mozgu. McCain je veteránom z vojny vo Vietname, kde čelil mučeniu. Haspelová v minulosti viedla tajnú väznicu CIA v Thajsku, kde pri vypočúvaní používali waterboarding, teda simulované topenie.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Donald TrumpGina HaspelováJohn McCain