TTIP a jeho vplyv na slovenskú ekonomiku

Foto: Podnikateľská aliancia Slovenska (PAS)

BRATISLAVA 16. júna (WBN/PR) – Podnikateľská aliancia Slovenska (PAS) pri príležitosti prezentácie výsledkov analýzy o dopadoch dohody s názvom Transatlantické partnerstvo v oblasti obchodu a investícií (TTIP) na slovenskú ekonomiku organizuje tlačovú konferenciu, ktorá sa uskutoční 17. júna 2014 o 13.00 hod. v Park Inn Danube Hotel v Bratislave.

PAS s podporou Veľvyslanectva USA v Bratislave v uplynulých mesiacoch realizovala projekt s názvom TTIP – Jedinečná príležitosť na rast firiem na Slovensku (?), ktorého cieľom bolo posilniť pozíciu Slovenska a slovenských podnikateľov v rokovaniach o TTIP formou konzultácií o otázkach súvisiacich s TTIP. Následne PAS vypracovala ekonomickú analýzu dopadov navrhovaného partnerstva.

Na tlačovej konferencii Róbert Kičina, výkonný riaditeľ PAS, predstaví výsledky predmetnej analýzy s dôrazom na názory slovenských manažérov na TTIP, dopady TTIP na ekonomický rast a rast zamestnanosti, vplyv partnerstva na export a import SR a jeho prínos pre vybrané odvetvia. Tlačovú konferenciu otvorí Theodore Sedgwick, veľvyslanec USA na Slovensku.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Róbert Kičina
Firmy a inštitúcie PAS Podnikateľská aliancia Slovenska