Tučniaci očakávajú návrat Malkina, čaká ho debut v aktuálnom ročníku NHL

Jevgenij Malkin
Ruský hokejista Jevgenij Malkin v drese Pittsburghu Penguins. Foto: archívne, SITA/AP

Aj v tejto pokročilej časti hokejovej sezóny je v zámorskej NHL hráč, na ktorého čaká debut v aktuálnom súťažnom ročníku. Je ním skúsený ruský útočník v službách Pittsburghu Penguins Jevgenij Malkin. Po dlhodobom zranení sa jeho nasadenie očakáva v utorkovom zápase na ľade Anaheimu.

Skúšajú ho na viacerých miestach

Tréner Pittsburghu Mike Sullivan oznámil, že o účasti držiteľa Hartovej trofeje z roku 2012 a štvornásobného účastníka Zápasu hviezd rozhodne tesne pred zápasom.

Tridsaťpäťročný Malkin nehral hokej od júnovej operácie pravého kolena. Nejaký čas však už je v tréningovom procese s tímom a v ostatnom čase sa už nemusel vyhýbať kontaktom na ľade. Na pondelkovom tréningu sa zaradil ako center do druhého útoku k Jeffovi Carterovi a Kasperimu Kapanenovi. Rovnako bol súčasťou presilovkovej formácie Penguins. „Pracoval veľmi tvrdo, kým sa dostal v tréningu až do tohto bodu. V rámci prípravy ho skúšame na viacerých miestach,“ skonštatoval Mike Sullivan.

Ďalší rozmer v ofenzíve

Pôvodne sa v súvislosti s rodákom z Magnitogorska hovorilo o dvojmesačnej absencii v novej sezóne. Postupne sa však jeho ozdravovací proces natiahol o jeden celý mesiac. Pittsburghu v ostatnom čase išla karta aj bez Malkina. Desaťzápasová séria víťazstiev posunula „tučniakov“ až na štvrtú priečku kvalitnej Metropolitnej divízie a siedmu vo Východnej konferencii NHL. Naskočenie skúseného stredného útočníka s citom pre gólovú prihrávku však môže pomôcť tímu minimálne k zvýšeniu efektivity v presilovkách, kde patrí Pittsburghu až 22. pozícia spomedzi všetkých tímov profiligy.

Malkin rozmýšľa inak ako väčšina hráčov. Práve jeho rozum v ofenzíve môže dodať našej hre ďalší rozmer. Veľmi rýchlo uvažuje a je ťažko ubrániteľný pri jeho strele bez prípravy,“ dodal na adresu elitného Rusa tréner Pittsburghu.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Jevgenij MalkinMike Sullivan
Firmy a inštitúcie Pittsburgh Penguins