Tundra horí a Putin mlčí. Ruský prezident nie je ochotný čokoľvek spraviť, kritizuje Biden

Joe Biden, Vladimir Putin
Americký prezident Joe Biden a ruský prezident Vladimir Putin. Foto: Archívne, SITA/AP

Kremeľ odmietol kritiku amerického prezidenta Joea Bidena na adresu ruskej hlavy štátu Vladimira Putina za neúčasť na klimatickej konferencii OSN.

„Jeho tundra horí, doslova horí. Má vážne, vážne klimatické problémy a mlčí o ochote čokoľvek spraviť,“ povedal v utorok Biden na adresu Putina a požiarov, ktoré počas leta zasiahli Sibír.

Kroky Ruska sú dôsledné

Hovorca Kremľa Dmitrij Peskov v stredu reagoval, že Moskva s Bidenovou charakteristikou nesúhlasí. Uviedol, že ruská delegácia sa na samite v Glasgowe aktívne zúčastnila.

„Ruské opatrenia v oblasti klímy nemajú za cieľ byť viazané na nejaké podujatie,“ povedal Peskov. „Význam akcie v Glasgowe, samozrejme, neznižujeme, kroky Ruska sú však dôsledné, seriózne a premyslené,“ dodal hovorca.

Moskva má vlastné pracovné plány

„Tundra naozaj horí… Ale nezabúdajme, že lesy horia aj v Kalifornii, Turecku a v ďalších krajinách. To sú dôsledky klimatických zmien, ktorým čelíme, a Rusko do istej miery čelí vážnejším výzvam,“ pokračoval Peskov.

Moskva podľa neho zaujíma „veľmi zodpovedný postoj“ a pokiaľ ide o riešenie klimatických zmien má „konkrétne pracovné plány“. „S najväčšou pravdepodobnosťou o tomto všetkom prezident USA nebol informovaný, keď hovoril o neúčasti Ruska,“ uzavrel Peskov.

Ďalšie k téme

    Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
    Viac k osobe Dmitrij PeskovJoe BidenVladimir Putin