Tunisko identifikovalo všetky obete teroristického útoku

Tunisko
Telá obetí teroristického útoku sú pripravené na návrat do domovských krajín. Foto: Ilustračné, SITA/AP

TUNISKO 1. júla (WEBNOVINY) – Tuniské úrady už identifikovali všetkých 38 obetí piatkového útoku na hotelový komplex v letovisku Súsa, vrátane 30 britských štátnych príslušníkov. Informovalo o tom v stredu tuniské ministerstvo zdravotníctva. Okrem Britov prišlo o život osem ďalších cudzincov z Írska, Nemecka, Belgicka, Portugalska a Ruska.

Obrazom:Teroristi zaútočili na tuniské letovisko, zomreli desiatky ľudí

Útočník spustil 26. júna paľbu na dovolenkárov v letovisku Súsa, po polhodinovom vyčíňaní ho zastrelila polícia, pripomenula tlačová agentúra Reuters. Masaker, ku ktorému sa prihlásila extrémistická organizácia Islamský štát (IS), bol najhorším takýmto útokom v novodobých dejinách Tuniska a zasadil vážny úder životne dôležitému turistickému sektoru v severoafrickej krajine.

Ministerstvo zdravotníctva uviedlo, že všetkých 38 obetí bolo oficiálne identifikovaných, vrátane spomínaných 30 Britov, troch írskych občanov, dvoch Nemcov, jedného Belgičana, jedného Portugalca a jedného ruského občana.

Británia už začala s prevozom telesných pozostatkov obetí. Lietadlo britského kráľovského letectva odletelo do Tunisu, kde na medzinárodnom letisku Tunis-Carthage naloží telá a dopraví ich na leteckú základňu Brize Norton v Oxfordshire ležiacu severozápadne od Londýna.

Všetky kroky potrebné k prevozu boli dokončené a telá obetí sú pripravené na návrat do domovských krajín, citovala agentúra Reuters hovorcu tuniského ministerstva zahraničných vecí. Všetci zranení Briti vrátane štyroch s vážnymi zraneniami už boli prevezení späť do vlasti.

Útočník Sajfuddín Rizkí cielil počas svojho streleckého vyčíňania iba na cudzincov. Útočil na pláži hotela Imperial Marhaba, na hotel a bazén, potom ho zlikvidovala polícia. Tuniské úrady tvrdia, že tento študent elektrotechniky na univerzite podstúpil koncom minulého roka výcvik v používaní zbraní v tábore džihádistov v susednej Líbyi.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom