Tuniský konzulát v Líbyi prepadli ozbrojenci, zajali 10 ľudí

Líbya
Foto: SITA/AP

TUNIS 12. júna (WEBNOVINY) – Tuniský generálny konzulát v hlavnom meste Líbye v piatok prepadla skupina ozbrojencov, ktorá zadržala 10 zamestnancov ako rukojemníkov.

Podľa hovorcu tuniského ministerstva zahraničných vecí Muchtára Šuvášího nie je zatiaľ jasné, či sa rukojemníci nachádzajú stále v budove alebo ich odviezli preč, ako ani to, či páchatelia pri útoku strieľali a či majú nejaké požiadavky.

Predseda medzinárodne neuznávanej vlády v Tripolise pod vedením islamistov, udalosť potvrdil a vyhlásil, že miestne orgány pracujú na tom, aby zamestnancov konzulátu prepustili. K okolnostiam ich zajatia sa odmietol vyjadriť.

Tuniský rezort zahraničných vecí útok označil za „podlú agresiu“ voči zvrchovanosti štátu a porušenie medzinárodných dohovorov týkajúcich sa ochrany diplomatov. Zároveň opäť vyzval Tunisanov, aby do susednej krajiny v terajšom období nestability radšej necestovali, ak to nie je úplne nevyhnutné.

Mnoho Tunisanov napriek tomu v Líbyi zostáva z pracovných dôvodov. Väčšina zahraničných vlád po vypuknutí najnovšej krízy v Líbyi stiahla svojich diplomatov z Tripolisu.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom