Turecká polícia prehľadala rezidenciu saudskoarabského konzula, dôvodom je zmiznutie novinára

Polijti prehľadávajú rezidenciu
Tureckí policajti so psom sa pripravujú na vstup do rezidencie saudského konzula generála Mohammeda al-Otaibiho, aby uskutočnili pátranie po zmiznutí a údajnom zabití novinára Džamála Chášakdžího ,17.10 2018 v Istanbule. Zdroj: SITA/AP Emrah Gurel.

ISTANBUL 17. októbra (WebNoviny.sk) – Turecká polícia prehľadala rezidenciu saudskoarabkého konzula v Istanbule. Dôvodom je kauza nezvestného saudskoarabského novinára Džamála Chášakdžího.

Tureckí predstavitelia tvrdia, že kritika Rijádu na konzuláte Saudskej Arábie 2. októbra zavraždili a jeho telo rozrezali. Rijád to popiera, doteraz však nepredložil žiadny dôkaz o tom, že by novinár konzulát opustil živý.

Prehľadanie rezidencie konzula Muhammada al-Utaibího sa odďaľovalo, pretože Saudská Arábia odmietala udeliť príslušné povolenie, uviedol v tejto súvislosti v stredu turecký minister zahraničia Mevlüt Čavušoglu. Samotný konzul v utorok večer Istanbul opustil a odletel do Rijádu. Čavušoglu zdôraznil, že konzula nevyhostili a zároveň označil jeho správanie sa v súvislosti so zmiznutím novinára za „neúctivé“.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Džamál ChášakdžíMevlüt Čavušoglu