Turecká polícia zatkla podozrivých z banskej tragédie

Tragédia v Turecku, výbuch v bani zabil vyše tristo ľudí
Počet obetí v tureckej uhoľnej bani pri Some stúpol na 301. V čase výbuchu bolo v bani 786 pracovníkov, z toho 485 sa podarilo zachrániť. K tragédii došlo v dôsledku poruchy na elektrickom zariadení a príčinou väčšiny úmrtí bola otrava oxidom uhoľnatým. Presná príčina nešťastia zatiaľ nie je známa.

SOMA 18. mája (WEBNOVINY) – Turecká polícia zatkla v nedeľu 18 ľudí v súvislosti s banským nešťastím, ktoré si tento týždeň vyžiadalo až 301 mŕtvych. Medzi zadržanými sú vedúci predstavitelia bane ako aj zamestnanci. Prokurátor mesta Soma, kde sa nešťastie stalo, vypočúva podozrivých na miestnom súde, viac informácií však nie je známych.

Tureckí záchranári v pondelok ukončili operáciu v uhoľnej bani, z ktorej vytiahli telá dvoch posledných baníkov. K tragédii v uhoľnej bani pri Some došlo v dôsledku poruchy na elektrickom zariadení a príčinou väčšiny úmrtí bola otrava oxidom uhoľnatým.

Vyšetrovatelia ešte zisťujú prečo prestala fungovať ventilácia a výťahy. Nešťastie vyvolalo hnev verejnosti a viedlo k masovým demonštráciám. Demonštrujúci obracajú svoj hnev proti vláde premiéra Recepa Tayyipa Erdogana, ktorá sprivatizovala a prenajala bane súkromným spoločnostiam a ignorovala opakujúce sa varovania o ich nedostatočnej bezpečnosti. Polícia sprísnila opatrenia v meste Soma, kde sa aj v sobotu konali veľké demonštrácie.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom