Turecké špeciálne komando uskutočnilo prvú operáciu v Sýrii

Americkí vojaci
Foto: SITA/AP

Ankara 8. mája (WebNoviny.sk) – Skupina 15-20 príslušníkov tureckých síl osobitého určenia realizovala dnes v skorých ranných hodinách prvú pozemnú akciu na území kontrolovanom džihádistami z Islamského štátu (IS) v severnej Sýrii.

Následne turecké vzdušné sily pokračovali v úderoch na postavenia IS, pričom zlikvidovali viac ako 50 teroristov, ale aj ich viacero ubytovní a muničných skladov. Cieľom štvorhodinovej operácie bola neutralizácia odpaľovacích zariadení pre rakety. Informácie priniesol v internetovom vydaní turecký vládny denník Yeni Safak.

Podľa armádnych zdrojov akcia prinútila džihádistov na ústup z oblasti. Turecká strana informovala o operácii aj USA a Ruskú federáciu.

Už v sobotu prišli z krajiny polmesiaca informácie o náletoch medzinárodnej koalície na severe Sýrie na tamojšie postavenia IS. K ním prišlo iba niekoľko dní po tom, čo turecké delostrelectvo ostreľovalo ciele v Sýrii v odvete za cezhraničné raketové útoky IS na turecké mesto Kilis, v ktorom od 18. januára prišlo v dôsledku nich o život 21 ľudí.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Islamský štát