Tureckí piloti by sa mali oženiť, podľa šéfa im to prospeje

Turkish airlines
Foto: SITA/ AP

ISTANBUL 17. apríla (WEBNOVINY) – Šéf leteckej spoločnosti Turkish Airlines vo štvrtok vyzval pilotov na vstúpenie do manželského stavu v záujme ich lepšieho pracovného výkonu a psychickej vyrovnanosti.

Temel Kotil tak urobil počas stretnutia s pilotmi vlajkových aerolínií moslimskej krajiny. Narážal tak na marcový náraz nemeckého lietadla do vysokohorského úbočia vo francúzskych Alpách, čo s najväčšou pravdepodobnosťou spôsobil psychickými problémami trpiaci kopilot.

Podľa slov Kotila je „životný štýl pilotov veľmi dôležitý“, pričom vyjadril vieru, že druhý pilot konal v dôsledku problémov vo vzťahu s priateľkou. V tejto súvislosti vyzval „všetkých nezadaných pilotov na vstup do manželstva“, ktoré podľa neho potláča prejavy deštruktívneho správania.

Lietadlo nemeckých nízkonákladových aerolínií Germanwings narazilo 24. marca do vysokohorského úbočia na juhovýchode Francúzska. Na palube stroja Airbus A320 smerujúceho z Barcelony do Düsseldorfu bolo 144 cestujúcich a šesť členov posádky.

Francúzski vyšetrovatelia už potvrdili, že haváriu lietadla spôsobilo zámerné konanie druhého pilota Andreasa Lubitza. Ten potom, ako sa zamkol v kokpite nastavil automatické klesanie lietadla k zemi a opakovane zvyšoval jeho rýchlosť až do nárazu. Lubitz v minulosti prejavoval samovražedné sklony a trpel depresiami.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Turkish Airlines