Turecko vydalo v prípade vraždy Chášakdžího zatykače na exspolupracovníkov saudskoarabského princa

Muhammad bin Salmán
Saudskoarabský korunný princ Muhammad bin Salmán. Foto: archívne, SITA/AP

ISTANBUL 5. decembra (WebNoviny.sk) – Turecko vydalo zatykače na dvoch bývalých blízkych spolupracovníkov saudskoarabského korunného princa Muhammada bin Salmána v súvislosti s vraždou novinára Džamála Chášakdžího.

Oficiálna tlačová agentúra Anadolu uviedla, že súd schválil vydanie zatykačov na medzičasom prepusteného poradcu kráľovského dvora Saúda Kahtáního, ako aj už bývalého námestníka šéfa spravodajskej služby Ahmeda al-Asírího.

Obaja muži mali dohliadať na tím, ktorý v októbri zavraždil a rozrezal novinára na saudskoarabskom konzuláte v Istanbule. Rijád tvrdí, že agenti svojím činom prekročili svoje právomoci. Podľa istanbulského hlavného prokurátora však existuje „silné podozrenie„, že obaja vysokopostavení muži boli priamo zapojení do plánovania vraždy.

Turecko žiada v súvislosti s prípadom Saudskú Arábiu o vydanie 18 podozrivých vrátane 15 členov údajného vražedného komanda. Vláda tvrdí, že ich proces v Turecku bude transparentný a spravodlivý. Vydanie zatykačov v Turecku reflektuje predpoklad tamojších úradov, že podozriví nebudú vo svojej vlasti postavení pred spravodlivosť.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Džamál ChášakdžíMuhammad bin Salmán